Русия е спряла напълно транзитното преминаване на украински товарни автомобили през нейна територия, съобщава руската информационна агенция ТАСС, като се позовава на съобщение на Министерството на транспорта на страната.
Двете държави преди това въведоха частична огледална забрана за преминаване на камиони.
Проблемите на руските превозвачи са главно в западната част на Украйна, където се активизираха проправителствените активисти. В отговор Кремъл временно спря транзитното преминаване на украински товарни автомобили.
В изявление на руското министерство се посочва, че „поради продължаващото блокиране на движението на руските превозни средства на територията на Украйна от 12 ч. московско време се спира движението на украински превозни средства, превозващи транзитни товари, на територията на Руската федерация“.
От ведомството допълват, че доставките в Казахстан в съответствие с президентския указ от 1 януари т.г. ще продължат, но ще преминават през други държави.
По-рано беше съобщено, че регулаторите в Русия са спрели движението на 324 украински товарни превозни средства.
Ситуацията ще продължи до уреждането на ситуацията и прекратяване на блокадите на руските превозвачи в Украйна.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро