Commerzbank съди четири банки в САЩ, като твърди, че те не са успяли да проследят внимателно съдбата на токсични ипотечни ценни книжа за милиарди долари, придобити от германската банка преди финансовата криза от 2008 г., пише Ройтерс.
Bank of New York Mellon Corp и поделенията на Deutsche Bank AG, Wells Fargo & Co и HSBC Holdings Plc са подсъдимите банки в делата, заведени в съда в Манхатън тази седмица.
BNY Mellon е попечител на ипотечни ценни книжа за над 1 млрд. долара, закупени от Commerzbank, и инвестиции за над 1,3 млрд. долара, свързани с облигации, обезпечени с дългови задължения.
BNY Mellon е „изоставил задължението си да защитава правата на инвеститорите“ и не е направил нищо, за да защити обезпечението, което стои в основата на облигациите, обезпечени с дългови задължения, твърди Commerzbank. Според банката това е довело до загуби за 750 млн. долара.
Германската банка е завела подобни искове, свързани с ипотечни ценни книжа, за 640 млн. долара към Deutsche Bank, 290 млн. долара към Wells Fargo и 204 млн. долара за HSBC.


Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Не е само до калории: как кортизолът влияе на коремните мазнини
4 лъжи, които ни държат в капана на нещастния брак
Фармацевтичното оръжие на Китай
"Бъдещето: От образование до кариера" поставя фокус върху уменията, които ще определят пазара на труда
Какво става с Джена Елфман – една от звездните блондинки на 90-те?