Последният съвет на милиардера Бил Грос към инвеститорите не е никак успокоителен. Финансовият гуру отрече всички конвенционални възможности за инвестиции, пише CNBC.
„Не харесвам облигациите, нехаресвам повечето акции. Не харесвам частния капитал“, заяви портфолио мениджърът в Janus Capital Group Inc.
Причината, поради която Грос е така настроен към двата конвенционални класа активи се крие в това, че централните банки създават атмосфера, в която икономическият растеж и високата доходност, която трябва да го съпътства, липсват.
Има "твърде много риск срещу твърде малка възвръщаемост" за банките, за да кредитират в подобен климат, докато ниските лихви увеличават цените на активите, но понижават спестяванията и бизнес инвестициите, смята милиардерът.
"Банки, застрахователни дружества, пенсионни фондове са лишени от способността да плащат за бъдещи дългове ", пише Грос. "Централните банки изглежда знаят за тази тъмна страна на ниските лихвени проценти“, казва още той.
Коментарите на Грос за мрачните перспективи пред икономиката идват в момент, когато централните банки по света продължават да предоставят стимули и да оставят лихвените проценти закотвени под нормалните нива.
Грос отдавна е критик на политиката на централните банки, твърдейки, че те възпрепятстват растежа, като в същото време тласкат инвеститорите към финансов риск.
Така че, къде според него трябва да инвестират хората? Е, това също е труден въпрос.
„Реални активи, като земя и злато са фаворизирани категории активи", казва той.
Още видеа гледайте на сайта на Bloomberg TV Bulgaria


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
преди 9 години Ако за една година бях направил 2% щях да си гледам собствения фонд, а не да се притеснявам за другите отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години След като и Бил Грос заговори за злато и реални активи положението е много зле.................................... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Късно е либе за китка!ФЕД ШЕ ИЗКОЛИ СИЧКО ЖИВО, НЕ ДАВАЙ ЪКЪЛ. ВАДИ БАЗУКАТА...Искаме още количествени, хеликоптерни ваучъри, другите да губат, ние да пичелиме - това ти казва фед. измъкване нема.заразата е световна. отговор Сигнализирай за неуместен коментар