Милиардерът инвеститор Уорън Бъфет ще посети Ню Йорк тази седмица, за да окаже подкрепа на Израел за продажбата на държавни облигации, съобщава агенцията поемател, цитирана от Ройтерс.
Development Corporation for Israel, която е поемател на емисията облигации в САЩ и е по-известна като Israel Bonds, информира, че Бъфет ще проведе в четвъртък частна среща с инвеститори от САЩ, Канада, Мексико и Бразилия, всеки от които имат интерес да придобият облигации на стойност между 1 млн. и 5 млн. долара.
При подобна среща през ноември в Омаха, Небраска, където е базирана корпорацията на Бъфет Berkshire Hathaway Inc, бяха привлечени над 60 млн. долара. От събитието в Ню Йорк се очаква да бъдат набрани още 140 млн. долара.
Срещата предвижда и обяд с Лари Силвърстайн, който е съосновател на Silverstein Properties и изгражда One World Trade Center в Манхатън на мястото на сринатите при терористичния атентат от 11 септември 2001 г. кули близнаци на Световния търговски център.
Самият Бъфет притежава израелски облигации за 5 млн. долара в личния си портфейл, казват от Israel Bonds.
"Покупката на израелски облигации е стабилна инвестиция и заслужено признание за една забележителна страна", казва Бъфет в изявление, разпространено от Israel Bonds.
Berkshire е собственик на израелския производител на инструменти Iscar от 2006 г., когато плати 4 млрд. долара за дял от 80% от компанията. Останалите акции групата придоби през 2013 г. за 2,05 млрд. долара.
Конгломератът на Бъфет, който включва над 90 компании, също притежава израелски облигации, след като придоби застрахователя Guard Insurance през 2012 г.


Премахват машините за билети във Варна с новата билетна система
Колко ще струва на варненските родителите подготовката на първокласник тази година?
Автомобил се заби в стена във варненското село Искър, 18-годишният шофьор е с травма на главата
Асен Василев: Радев ни вкара във войната само за два месеца
БАБХ затвори три заведения в Тузлата заради използване на непроверена вода
Акциите на Moderna и Merck поскъпнаха рязко след пробив на ваксина срещу меланом
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 3
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 2
Фешараки: Би трябвало да следим горивата, не петрола, част 1
Закупените от България антидрон системи не могат да защитят границите
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Eлектрически SUV надхвърли 1000 км пробег
Модата на кросоувърите няма да подмине и Peugeot 308
Skoda се насочва към природен газ въпреки загубата на мощност
Радикална промяна за новия Hyundai Tucson – той е квадратен
Демотивирани или мързеливи: 124 000 млади българи нито учат, нито работят
Това лято Postbank дава повече свобода на бизнеса ви с пакети Динамика
След заплахата от Иран: Гърция готова да ни помогне, ако поискаме съдействие
БАБХ затвори три заведения край Тузлата, ползвали съмнителна вода за готвене
The Guardian: Дали Румен Радев запълва празнината, оставена от Орбан в ЕС?