ООН предложи помощ на Венецуела в нуждаещи се от незабавно внимание области като прехрана и здравеопазване, които бяха засегнати сериозно от най-тежката икономическа криза в историята на страната, предаде Франс прес, цитиран от БТА.
Със съдействието на ООН може да се намерят допълнителни средства, които да се добавят към помощта на Световната продоволствена програма на организацията, която изрази готовност да помогне на страната, заяви Петер Громан, координатор на ООН във Венецуела, който се срещна с президента Николас Мадуро. Срещата беше излъчена по държавната телевизия.
В отговор Мадуро поиска подкрепата на цялата система за прехрана, подчертавайки, че това е проблем, с който Венецуела се е сблъсквала през предишните три години.
Социалистическото правителство на Венецуела обаче отрича съществуването на хуманитарна криза в страната и обвинява за икономическия колапс санкциите на САЩ, които пречат на вноса на храна и медикаменти, отбелязва АФП.


„Прогресивна България“ не увеличи обезщетението за майки, които искат да се върнат по-рано на работа
Във Варна затягат мерките срещу пожарите през лятото
Родители протестираха във Варна
Освободиха Кристиан Димитров след повече от 10 години начело на спорта във Варна
Официално: Лудогорец се раздели с Пер-Матиас Хьогмо
Английски мебелен бранд влиза в ерата, в която ботове купуват дивани
Тайланд сменя туристическия модел - по-малко хора, повече разходи
Френските елити се изправят пред свой собствен „момент на Мамдани“
Nike се нуждае от нещо повече от отстъпки, за да си върне позициите в Китай
Облачните услуги в България растат с до 20% на година благодарение на AI
Lamborghini представи най-мощния SUV в историята си
Toyota влиза в бизнеса с летящи коли
Audi A4 получава нова платформа и физически бутони
Какво представляват аеродинамичните завеси в автомобила
BMW M4 CSL се превърна в суперкола с 922 коня
Откриха нов вид отровен паяк в Португалия: Опасен ли е за хората?
Катедралата в Кьолн събира от днес входна такса от 12 евро
Харви Уайнстийн е приет по спешност в болница в Ню Йорк
Министърът на отбраната на Украйна: Сега е моментът да увеличим натиска върху Русия
САЩ се объркаха за съперника си: Turkey или Türkiye на Световното