Процедурата за продажба на 49,9% от капитала на БАКБ, инициирана от най-големия й акционер – Allied Irish Banks, p.l.c. (АIB), не е приключила и към настоящия момент продължава процесът на правния и финансов анализ (дю дилиджънс) от заинтересовани купувачи, се казва в съобщение на БАКБ.
През 2010 г. най-големият акционер в БАКБ - Allied Irish Banks (АIB) промени класификацията на всички свои инвестиции в чужбина, включително участието си от 49.99% в капитала на БAKБ, и ги категоризира като „на разположение за продажба”.
Allied Irish Bank се нуждае от 13,3 млрд. евро, показаха резултатите от последните стрест тестове на устойчивостта на водещите ирландски банки. Заради проблемите досега и държавната помощ, предоставена от правителството на Ирландия, вече 93% от капитала на финансовата институция е собственост на държавата.
Текущата пазарна оценка на дела на AIB в БАКБ е 53,5 млн. лв.
На 30 март 2011 г. Българо-американска кредитна банка АД (БАКБ) изплати на падежа петата си емисия ипотечни облигации в размер на 25 милиона евро. БАКБ продължава да следва бизнес целите си за настоящата година, включително откриването на нов банков офис в гр. София, финансирането на малкия и среден бизнес и отпускането на кредити за жилищни нужди, се казва в прессъобщението по случая.
През месец януари тази година БАКБ публикува неодитираните си финансови отчети за 2010 г., които показаха 17,7 млн. лв. загуба. В контекста на текущия дю дилиджънс одитът на годишния финансов отчет на БАКБ за 2010 г. продължава и банката ще публикува одитирания си годишен финансов отчет веднага след приключване на процесa. Крайният срок за публикуването му бе в края на март.
През март тази година БАКБ отпадна от индекса SOFIX. 30% от БАКБ са собственост на Gramercy Emerging Markets Fund, като те също са обявени за продажба.
За последните 12 месеца акциите на БАКБ поевтиняват с 45% до 8,48 лв. за акция и 107 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Допълнителни медицински екипи и линейки по черноморските курорти
Ограничават движението на няколко места във Варна в днешния следобед
Пеканов: Успяхме да спасим още 128 млн. евро по ПВУ
Хванаха за ден 35-има шофьори с алкохол или наркотици
Какво ще бъде времето в понеделник?
Китай вероятно ще пренебрегне новите мита на Тръмп преди визитата на Си
Испания започва да дразни останалата част от Европа
SpaceX се срина до ниво, което не предполага стойност за AI бизнеса
Огромните запаси на саудитски петрол все повече зависят от един-единствен изход
"Търговията на Тръмп" се превръща в губеща стратегия на фондовия пазар
Яхтата на Зукърбърг шокира със сметка за бензин и с вредни емисии
100 000 собственици избраха 10-те най-надеждни коли на пазара
Разработка на Toyota премахва един от проблемите на хибрида
Новият Mercedes AMG GT изгоря по време на тестове
Любимите коли на Ърнест Хемингуей
От август: Допълнителни медици и линейки по родните курорти
Кънев за кандидатурата на Йотова: Радев няма да има коректив
Кои са нещата, които трябва да разчистите от антрето си?