Пламен Пътев и Стефан Стефанов вече не са членове на Съвета на директорите на управляващото дружество Стандарт Асет Мениджмънт АД и вече не го представляват, показва обявление в Търговския регистър.
Новите членове на СД, а също и представляващи дружеството, са Мария Филипова и Велислав Бойчев.
Капиталът на дружеството е разпределен в 350 000 акции, като промените в ръководството са гласувани на общо събрание проведено на 1 август 2011 г. Възнаграждението на новите представляващи е определено на 600 лв. месечно, след като първоначалното предложение е било за 1 310 лв. Намалението е било с оглед минимизиране на разходите на дружеството.
На събранието са присъствали най-големите акционери, а именно Пламен Пътев и Стефан Стефанов (с по 98,7 хил. акции, или 28,2% от капитала) и Нигохос Канарян с 54,6 хил. акции (15,6%).
За 2010 г. УД Стандарт Асет Мениджмънт отчита 49 хил. лв. печалба след 120 хил. лв. загуба за 2009 г.
Дружеството отчита 11% ръст на годишна база на финансовите приходи до 420 хил. лв. за 2010 г., както и нефинансови приходи от 89 хил. лв., като такива приходи не е имало през 2009 г.
Фондовете управлявани от УД Стандарт Асет Мениджмънт са ДФ Стандарт инвестмънт Високодоходен фонд, ДФ Стандарт инвестмънт балансиран фонд, ДФ Стандарт инвестмънт Международен фонд и ДФ Стандарт инвестмънт Консервативен фонд.
Същевременно с решение от 12 септември 2011 г., Съвета на директорите на БФБ-София регистрира Стефан Стефанов за брокер на ИП Стандарт инвестмънт АД.
От УД Стандарт Асет Мениджмънт уточниха за Investor.bg че промените в ръководството не са свързани с промяна на собствеността.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив
София сред най-евтините европейски градове за уикенд туризъм
Нина Добрев изненада с нова прическа, вече е блондинка