Медика АД, Сандански отчита 6% спад на печалбата на годишна база до 454 хил. лв. за третото тримесечие на 2011 г., показва отчетът на дружеството, публикуван чрез БФБ-София.
За деветмесечието печалбата е 1,14 млн. лв., като се увеличава с 4,4% на годишна база след силното първо полугодие на годината.
"Медика запазва висок процент на чиста рентабилност на приходите от 8,9%", се казва в междинния доклад за дейността на компанията.
Продажбите на Медика АД се увеличават с 34% на годишна база до 4,7 млн. лв. за третото тримесечие на 2011 г. За деветмесечието те са за 12,7 млн. лв., като се увеличават с 31% на годишна база.
При фармацевтичните продукти повишението е с 19%, а при медицинските изделия с 48%. Ръстът на продажбите за износ е с 90% на годишна база до 4,6 млн. лв. (около 1/3 от продажбите).
През септември 2011 г. Медика е сключила договор с Kaufland България за продажба на над 20 продукта на дружеството в 38-те магазина на веригата в цялата страна. Продуктите на компанията вече се предлагат в магазините на Billa, Carrefour и Mr. Bricolage.
Към 30 септември 2011 г. основни акционери в дружеството са Доверие Капитал АД с дял от 83,49%. Основен акционер в Доверие Капитал АД е Доверие обединен холдинг АД, в когото основен акционер е Софарма АД. Освен това Софарма притежава пряко 10,12% от капитала на Медика АД.
За последните 12 месеца акциите на Медика поскъпват с 12% до 2,22 лв. за акция и 22 млн. лв. пазарна капитализация. През периода е разпределен и брутен дивидент от 0,08 лв. на акция.
Свързани компании:


Прожектират анимационни филми в детския отдел на Варненската библиотека
Двамата варненски общински съветници излизат от домашен арест срещу обща гаранция от 350 000 лв.
Редовният бюджет за 2026 отпада
Температури между 7 и 12 градуса днес
Мерц: Германски войски биха могли да отблъскват руските атаки в Украйна
Китайският производител на чипове MetaX записа 755% ръст при дебюта си
Ardian: Европейските борси трябва да се обединят
САЩ готвят нови санкции срещу Русия, ако Путин отхвърли мирното споразумение
Атаките към изкуствения интелект ще бъдат тенденцията на 2026 г.
Колко сигурни са колите, за които не трябва шофьорска книжка
Зловещо - Cadillac Escalade стартира сам през нощта
Япония налага данък на електромобилите в зависимост от теглото
Защо някои двигатели имат двойно впръскване на гориво
Край на евтините коли от Китай – Пекин иска ново споразумение с Европа
Елен на пътя, мъж се заби в дърво и пострада
България с все повече реални примери за работеща кръгова икономика
Борисов от TikTok: Тежките последици си имат име - Асен Василев ВИДЕО
Парична гаранция общо от 350 000 лв. за общинските съветници Кателиев и Стефанов
Украинската армия удари руска рафинерия в Краснодарския край