Оловно цинков комплекс АД записва загуба от 7 млн. лв. само за третото тримесечие на 2011 г., показва отчетът на дружеството, публикуан чрез БФБ-София. За същото тримесечие на миналата година дружеството реализира 395 хил. лв. печалба.
Компанията отчита спад с 52% в производството на олово и спад с 6% в производството на цинк за деветмесечието на 2011 г. на годишна база.
Основната причина за намаленото производство на цинк е извършването на непредвидени капиталови ремонти на основни агрегати в това производство.
Заповедта на РИОСВ е действала и през второто тримесечие на 2011 г., а тогава загубата на дружеството бе само 287 хил. лв.
В същото време цените на оловото и цинка на световните борси остават почти без промяна през третото тримесечие на 2011 г. спрямо второто. Цените за деветмесечието на тази година са по-високи от тези през същия период на миналата година.
ОЦК отчита 31% спад на продажбите на годишна база до 23 млн лв. за третото тримесечие на 2011 г. За деветмесечието продажбите са за 90 млн. лв., като намаляват с 12% на годишна база.
Има сериозен ръст в разходите за лихви, като те са за 4,22 млн. лв. през деветмесечието на тази година, спрямо 1,47 млн. лв. за същия период на миналата година.
Задълженията към банки и небанкови финансови институции са за 103 млн. лв. към 30 септември 2011 г., от които 4,6 млн. лв. са текущи.
За последните 12 месеца акциите на дружеството поевтиняват с 39% на годишна база до 6,8 лв. за акция и 57 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
2954 са вече жертвите след земетресенията във Венецуела
7 бюджетни идеи за освежаване на дома
Д-р Симидчиев: Проблемът в здравеопазването е управленски
3 цвята за жени над 40
Мондиал 26: С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада