Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ има парични средства за 41,4 млн. лв. към 31 декември 2011 г., показва отчетът на дружеството, публикуван чрез Бюлетин Investor.bg.
Отчетът бе публикуван след края на вчерашната търговска сесия, в която последната сделка с акции на дружеството бе при цена от 0,68 лв./акция и дружеството имаше пазарна капитализация от 41,1 млн. лв.
Днес след отчета акциите на фонда за имоти поскъпват с 1,5% до 0,69 лв. за акция и 41,7 млн. лв. пазарна капитализация.
Освен парични средства за 41,4 млн. лв., ФНИ България АДСИЦ има и други текущи активи за 5,6 млн. лв.
Срещу тях стоят пасиви за общо 24 млн. лв., от които 12,5 млн. лв. са провизии за дивидент за 2011 г. Заделените за дивидент средства са по 0,207 лв. брутно на акция. Ако се изключат провизиите за дивидент пасивите са за 11,5 млн. лв.
Собственият капитал на АДСИЦ-а към 31 декември 2011 г. е за 72,7 млн. лв., или по 1,20 лв. на акция. Ако към тях се добавят провизиите за дивидент, срещу всяка акция стои капитал от 1,41 лв.
Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ продаде проекта си Камбаните бизнес център срещу 23 млн. евро.
Основните му активи сега са земята под търговски центрове Доверие-Бриколаж, оценени на 20 млн. лв., жилищна сграда Секвоя 2 в Боровец за 3,7 млн. лв., морско ваканционно селище в Лозенец за 18 млн. лв., имоти на Околовръстен път в София за 4,6 млн. лв., имоти в кв. Младост 4 в София за 21,75 млн. лв. и други по-малки проекти.
Свързани компании:


Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Знаци, че той не ви харесва
Според първите екзитполове Чиприан Чуку ще е кмет на Букурещ
4 типа мъже, на които не може да вярвате