Енемона АД отчита приходи от 3,6 млн. лв. в графа "Други финансови приходи" за 2011 г., показва отчетът на дружеството, публикуван чрез Бюлетин Investor.bg.
Поглед в счетоводните бележки показва, че компанията има финансов приход за 3,42 млн. лв. от "признаване на пасив по амортизирана стойност".
Няма повече подробности, като е възможно това да е резултат от сделката по придобиване на дял в Енергони АД.
На 27 декември 2011 г. Енемона АД и Енергони АД подписаха „Меморандум за разбирателство“ за установяване на сътрудничество с цел обмен на информация и опит в областта на развитието на проекти в сферата на възобновяемите енергийни източници.
Заедно с Меморандума, Енемона получи 15 млн. обикновени акции (2,73941% от капитала) на Енергони, предоставени от най-големия акционер в компанията. Акциите са прехвърлени на извън регулиран пазар на БФБ.
Съгласно клаузите на сключения договор за продажба на въпросния пакет акции, Енемона има възможност да плати по номинал (1 лв.) акциите в срок до три години от придобиването им или да прехвърли собствеността им обратно след изтичането на този срок.
Срещу въпросните 3,4 млн. лв. Други финансови приходи, стоят "други финансови разходи" за 1,34 млн. лв., като отново няма информация дали те са относими към сделката с Енергони или не.
С тези "други финансови" операции Енемона АД отчита 1,9 млн. лв. печалба през четвъртото тримесечие на 2011 г., колкото е била и през същия период на 2010 г.
За цялата 2011 г. печалбата е 8,65 млн. лв., като се увеличава с 84% на годишна база и е резултат от продажбата на Агро инвест инженеринг АД за 18,4 млн. лв.
Само през четвъртото тримесечие на 2011 г. продажбите са за 19 млн. лв., като намаляват с 39% на годишна база. За цялата 2011 г. те се увеличават с 8% на годишна база до 94,5 млн. лв.
За последните 12 месеца акциите на Енемона АД поевтиняват с 46% до 3,81 лв. за акция и 45 млн. лв. пазарна капитализация.
Свързани компании:


Желязков в Хелзинки: Сигурността на Източния фланг трябва да бъде повишена
Много е вероятно да имаме кална Коледа без сняг
Василев успокои, че удължителният бюджет не представлява риск за пенсиите
Неефиктивност в болничната система - ето колко пари губят лечебните заведения
Резервният вратар на Спартак Варна Илия Шаламанов-Тренков напусна отбора
Сделката с Меркосур получи тласък, законодателите защитиха фермерите
Фаркас е скептична за мирно споразумение Русия-Украйна, част 3
Фаркас е скептична за мирно споразумение Русия-Украйна, част 2
Фаркас е скептична за мирно споразумение Русия-Украйна, част 1
Терористичната атака на плажа Бонди показа пропуски в сигурността на Австралия
Китайците нямат спиране – ще участват в 24 часа на Льо Ман
Трябва ли да се сменят и сензорите за следене на налягането с гумите
Световната автомобилна индустрия изпадна в дълбока криза
5 мита за SUV, които е време да изчезнат
Renault слага край на най-малко известната си марка
Социалната комисия прие на първо четене удължителния закон на бюджета за 2026 година
"Обнови Европа" защити Кючюк, обвини Пеевски за поискания имунитет
Паргов: Оставката е акт на колективната отговорност на Изпълнителното бюро
Източният фланг на ЕС засилва сътрудничеството си в областта на отбраната
Зодиите, родени да са богати и успешни