Акционерите на Елхим Искра АД са гласували за разпределяне на 528 600 лв. като дивидент за 2011 г., съобщи дружеството чрез БФБ-София. Това е станало на общото събрание, проведено на 28 март 2012 г.
Брутният дивидент на една акция е 0,0421 лв. Същият дивидент бе разпределен и за 2010 г. Изплащанато на новия дивидент ще става чрез Централен депозитар и Интернешънъл Асет банк АД от 1 май 2012 г. до 1 август 2012 г.
Право на дивидент имат акционерите към 11 април 2012 г., тоест последната дата за покупка на акции с право на дивидент е 5 април 2012 г.
За 2011 г. печалбата на Елхим Искра АД е 2,76 млн. лв., като намалява с 22% спрямо 2010 г. Печалбата на акция е 0,22 лв. Основен акционер в дружеството с дял от 51,4% е Стара планина холд АД.
За последните 12 месеца акциите на Елхим Искра поевтиняват с 45% до 1,65 лв. за брой и 21 млн. лв. пазарна капитализация. Спадът не отчита разпределеният дивидент.
Също на 28 март 2012 г. акционерите на Зенит Имоти АДСИЦ са разпределили сумата от 6 908,03 лв. като дивидент за 2011 г. Брутният дивидент на една акция е 0,01063 лв.
Свързани компании:


Закопчаха мъж, откраднал алкохол с мезе от магазин във Варна
Какво време ни очаква в събота?
Oтвори врати изцяло обновеният Дом за стари хора „Гергана“
Случаи на малария са регистрирани във Варна
Ясен Петров е новият старши треньор на Спартак (Варна)
Представянето на Anglo American записа ръст заради високите цени на медта
Пол Санки: Американската икономика и силно зависима от петрола
Инфлацията в еврозоната се ускорява заради скъпия петрол
Кметовете във Великобритания ще получат дял от данъка върху доходите
Кевин Хасет:Вярвам в способностите на Уорш да ръководи Фед
Звезда от Top Gear отнесе две големи глоби за превишена скорост
Летящо колело размаза кола на магистрала
Властите в Лондон поискаха 1 милиард лири от водещи производители
Hyundai Tucson остава без дизел и ръчни скорости
Renault Mеgane RS на президента на Франция трупа глоби по пътищата
Още един руски самолет е прихванат над Балтийско море
Доставиха вода и провизии на пожарникари с хеликоптер на "Гранична полиция"
Петрова-Чамова: България не е била официална част от “Коалиция на желаещите”
Симона Пейчева: Не се укривам, няма да участвам в спекулации
преди 14 години Банковата такса ще е повече... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Голям праз.....дивидент по няколко стотинки...абе въобще не го споменавайте, щото нормалните хора ще Ви се смеят.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар