Индексите на БФБ отчитат минимални отклонения в началото на днешната сесия, както следва: SOFIX (+0,03%) до 556,91 пункта, BGBX40 (-0,01%) до 111,14 пункта, BGTR30 (-0,02%) до 390,54 пункта и BGREIT (-0,2%) до 89,64 пункта.
Британският FTSE 100 и немският DAX се понижават съответно с 0,3% и 0,6% в ранната европейска търговия, докато френският CAC 40 се покачва с 0,2%. Американските индекси вчера заличиха част от загубите, понесени в понеделник.
Търговията на пазара на акции на БФБ в началото на сесията възлиза на 2,677 млн. лв., благодарение на търговията със Софарма на стойност 2,244 млн. лв., като акцията няма промяна спрямо затварянето вера.
Вчера на БФБ се прехвърлиха близо 3,2% от капитала на Софарма на стойност 18,003 млн. при средна и последна цена от 4,25 лв. за акция (+7,3%). Софарма отчете 63% спад на печалбата за последната четвърт на 2013 г. За цялата минала година има спад на неконсолидираната печалба с 18% до 33,6 млн. лв.
По оборот следват Първа Инвестиционна Банка (+1,4%) - 101 хил., Химимпорт (+1,8%) – 77 хил. и Проучване и добив на нефт и газ (+20%) – 76 хил.
Вчера книжата на ПИБ скочиха със 7,9%, а онзи ден - с 6,9%, след като стана ясно, че цената в търговото предложение е 2,43 лв. От началото на годината ПИБ увеличава пазарната си капитализация с около 50%. Печалбата на ПИБ за 2013 г. е 25,9 млн. лв., като намалява с 3,05 млн. лв. спрямо 2012 г.
Средната цена до момента с книжата на Проучване и добив на нефт и газ е 9,20 лв. за акция, като най-високата бе 9,60 лв. Ръстът по позицията от началото на годината достига 48%, а за последните дванадесет месеца поскъпването е със 136%.
В първите два часа на търговия на БФБ има сключени сделки с 29 емисии акции, като съотношението печеливши/губещи е 10/14, а при 5 позиции няма промяна.
От емисиите с оборот над 5 хил. лева с най-голям ръст след Проучване и добив на нефт и газ са акциите на Трейс Груп (+3,5%), а с най-голям спад са книжата на Евроинс (-10%) и Енерго-Про Продажби (-4,2%).
* Информацията за индексите е актуална към 12:25 часа.
Пълна информация за протичането на борсовата сесия на БФБ


Джебчии дебнат туристи край Археологическия музей във Варна
Сметната палата показа имуществените декларации на варненските управници
Агресия срещу двама служители на НАП при проверка в Слънчев бряг
Радев: Умишлените пожари са много по-малко у нас, имаме 5 вертолета и Спартан за гасене
Ето къде няма вода във Варна днес
ОАЕ прекъсват икономическите връзки с Иран след ракетна атака
Борбата с българската олигархия може да остане само една мечта
Oakley Capital придобива мажоритарен дял в българската Graphwise
Високите приходи на българските рудници прикриват застой в добивите
Иран обмисля потенциални цели в Европа, ако Тръмп ескалира войната
Китайски гиганти пренасят спора си в Европа
Близо милион автомобила са изтеглени по странна причина
Brabus махна покрива на най-дивото си творение с V12
Погребан от земетресение Mercedes 280 TE беше продаден 252 000 долара
Какво означава грешка P0744?
От таратор за 3,50 евро до шатра за 180: Колко струва почивката в Созопол
Янкулов: Разпространяването на неонацистка идеология е престъпление
Митничари откриха 45 бойни пистолета в камион на "Капитан Андреево"
Предупреждение към Русия: 50 самолета на НАТО кръжаха с часове над Калининград ВИДЕО