През февруари Софарма АД е реализирало спад в продажбите си с 16% спрямо същия месец на предходната година, дължащ се на спад в продажбите за износ с 28%, докато продажбите за вътрешен пазар нарастват с 14%, съобщи дружеството чрез БФБ.
През февруари руският пазар възстанови нормалния си темп на продажби, съответстващи на този период от годината. Ситуацията в Украйна все още налага ограничение на износа за този пазар, посочват от фармацевтичната компания.
Консолидираната печалба на Софарма за 2014 г. е под неконсолидираната въпреки положителния резултат на Софарма Трейдинг. Основна причина за понижаващата се печалба на фармацевтичния холдинг са отрицателните разлики от промяна на валутните курсове.
Софарма съобщи още, че днес е закупило от Доверие Капитал АД (дъщерно на Доверие Обединен Холдинг) 605 00 акции (6,01% от капитала) на Медика АД, с което делът му достига 30,42%. Делът на Доверие Капитал спада до 65,07%.
От 26 февруари до и включително 4 март пък Софарма е изкупило обратно на БФБ 1000 собствени акции, представляващи 0,00076% от капитала на дружеството, на обща стойност 3 280 лв. при средна цена от 3,28 лв. за брой.
Свързани компании:


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам