Приходите на казината в Макао спаднаха с 21,4% през януари на фона на затишието преди отбелязването на Лунната нова година – период, в който китайците, обичащи хазартните игри, традиционно посещават града, пише Bloomberg.
Брутните приходи от игри спаднаха до 18,7 млрд. патака (2,3 млрд. долара), а това е 20-ият пореден месечен спад , сочат данни на властите. За сравнение, медианната прогноза на анализаторите беше за свиване с 22%, сочат данни, събрани от Bloomberg. През декември спадът се оказа 21,2%.
Януари има тенденцията да бъде по-слаб месец преди пика по време на сезона на Лунната нова година, който започва на 8 февруари, когато повечето масови играчи от Китай посещават Макао по време на едноседмичните празници, твърди Били Нг, анализатор на Bank of America Merrill Lynch, преди излизането на данните.
Приходите се стабилизираха, подпомогнати от новите курорти, които отвориха врaти през последната година и са насочени към средната класа в Китай, посочва той.
Приходите от казината се свиха с 49% през февруари миналата година след налагането на строгите антикорупционни мерки от страна на правителството, което накара заможните да стоят далеч от Макао, докато забавянето на икономическия растеж на страната повлия на масовия пазар в сегмента. Брутните приходи от игри в Макао спаднаха с 34% за цялата 2015 г. Това беше втората поредна година на спад.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Anduril: Откриваме огромен интерес към антидрон системите
Колинс от Фед подкрепя задържането на лихвите за известно време
BlackRock казва, че френските акции са с привлекателна оценка
Куба е изчерпала горивото си, потапяйки страната в мрак и протести
Акциите падат, доходността на облигациите се покачва заради инфлационни заплахи
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Първи парламентарен контрол за кабинета "Радев"
Мотористи на протест днес заради поскъпването на "Гражданска отговорност"
Кейт: Mi chiamo Katerina
Днес слънце, но следобед по сценарий дъжд