Американската верига магазини Macy’s обяви днес, че ще наеме с 5500 сезонни работници повече спрямо миналата година, за да се справи с очакваната лавина от поръчки по Коледа, предава Ройтерс.
Веригата разкри, че ще наеме общо 80 хил. души на временна работа за предстоящия празничен сезон за пазаруване. 23 500 души ще са в центровете ѝ за обработка на поръчки в САЩ.
Компанията твърди, че очаква силен празничен сезон и отбелязва, че останалата част от новите служителите ще са разпределени в контактните центрове, в магазините Macy’s и Bloomingdale’s и други.
Книжата на Macy’s, които са повишили стойността си с 44 на сто през тази година, записаха 1,8% скок на цената до 37,05 долара по време на ранната търговия.
Компанията инвестира повече, за да насърчи своето онлайн присъствие, така че да привлече обратно купувачите, които се насочиха към конкуренти, като онлайн гиганта Amazon.com.
През второто тримесечие онлайн бизнесът на Macy’s записа двуцифрен растеж, а продажбите през мобилното приложение скочиха с над 50% през първата половина на фискалната година спрямо година по-рано.
Като цяло плановете за наемане на служители показват какви са очакванията на търговците на дребно за продажбите през празничния период, който започва днес след Деня на благодарността и продължава до началото на януари. Той носи и около една трета от годишните продажби.


Белгийски медии: България предлага добро съотношение между цена и качество в туризма
12 души са загинали при 291 тежки катастрофи от началото на годината във Варненско
Варненско лято беше открито с протест на творците от ТМПЦ
ЕРП Север стартира услуги по агрегиране чрез своята Виртуална електроцентрала
Военните оркестри на България и САЩ със съвместен концерт тази вечер във Варна
Уолстрийт вече залага на поевтиняване на еврото
Нито Иран, нито САЩ искат Ормуз да остане затворен
Може ли петролът да падне на $40
Кои индустрии в ЕС са в риск от китайския внос
София може да обнови жълтите павета при политическа воля и по-малко бюрокрация
Тревога: Спадът при Toyota се засилва
AdBlue в резервоара прати нов дизелов пикап за скрап
Автомобилите на Renault след 2022 година получиха изкуствен интелект
Голямата грешка, която правят много шофьори в трафика
Защо съвременните коли имат втора тръба на ауспуха
Десислава Радева осъди жълт сайт за 25 500 лв.
Спипаха 21-годишен да "хвърчи" с 200 км/ч по пътя Пловдив - Пазарджик
Въвеждат нов данък върху недвижимите имоти в Гърция
Българските пътища: Безсмислени знаци, тесни магистрали, слаби мантинели