Вторият по големина търговец на дрехи на дребно в света – шведската Hennes & Mauritz AB, отчита по-тежка от очакваното загуба за второто тримесечие. Компанията също така обяви, че ще затваря с по-бърз темп магазини, въпреки че търговията започва постепенно да се възстановява след облекчаването на блокадите на много места по света.
H&M, която предупреди през април, че ще е на загуба в тримесечието до май, обяви, че продължава да намалява цените и предупреди за запазване на тенденцията и през третото тримесечие, съобщава Ройтерс.
По думите на главния изпълнителен директор Хелена Хелмерсон подновеният наплив за пазаруване означава, че продукцията в продажба ще може да бъде намалена през това тримесечие. Тя обаче предупреди, че „тъй като има свръхналичност на пролетни продукти в индустрията, а пазарът остава слаб, очакваме намаляването на цените по отношение на продажбите да нарасне отново през третото тримесечие“.
Загубата на компанията преди данъците достига 6,5 млрд. крони (695 млн. долара), като година по-рано налице е печалба от 5,9 млрд. крони. Анализаторите очакваха средна загуба от 6,4 млрд. крони, показват данни на Refinitiv.
Според H&M цените през юни до момента са надолу с 25% в местни валути. Миналата седмица компанията съобщи za 50-процентен спад на продажбите през второто тримесечие на фона на мерките за ограничаване на разпространението на COVID-19.
Търговецът също така обяви, че 7% от над 5000-те му магазина остават затворени, при около 80% в пика на блокадите. Компанията смята да ускори процеса по затваряне на обекти и да отвори по-малко нови магазини тази година спрямо предварително планираното, което ще доведе до нетно намаление на броя обекти.
H&M също така взима мерки за спестяването на пари в брой, като към края на май в сметките на компаниите те възлизат на 12,7 млрд. крони. По-рано тази година търговецът се отказа от дивидент.
Компанията също така заяви, че все още не е взела окончателно решение за първото си емитиране на дълг, посочва Bloomberg.


Община Варна: Водата от чешмата пред комплекс "Приморски" не е годна за пиене
Кръвният център във Варна търси дарители с кръвни групи 0- и A-
Хороскоп за 29 юни 2026
Дете пострада в катастрофа
Три коли се блъснаха на Аспаруховия мост във Варна
Изкуственият интелект вече променя политиката в САЩ на всяко ниво
Инвестициите в здравеопазване увеличават икономическата мощ на страните
Квантовите компютри вече са тук. Но какво всъщност представляват?
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Роднини на 11-те жертви станали свидетели на катастрофата с малък самолет край Нанси
Терзиев: До 2000 нови места в детските градини и ясли догодина
Няколко души пострадаха от мълния в увеселителен парк в Швеция
Украйна планира производство на ракети "Пейтриът": защо това е лоша идея?
Путин призна: Преминаваме през труден период, обеща да се справи с предизвикателствата