Американската верига за бързо хранене McDonald's ще плати сумата от 1,25 млрд. евро във Франция, за да избегне разследване за данъчни измами. В четвъртък председателят на Съда в Париж потвърди съответното споразумение между прокуратурата и френското дъщерно дружество на McDonald's, съобщиха от юридическия орган в Париж. По този начин разследванията, провеждани от 2016 г. насам по подозрение в данъчни измами, ще бъдат прекратени.
Френското правосъдие подозира McDonald's, че изкуствено намалява печалбите си във Франция, като плаща лицензионни такси на европейската си компания майка в Люксембург.
В началото на 2016 г. прокуратурата започна предварително разследване, след като представители на синдикатите подадоха жалба срещу френското дъщерно дружество на веригата за бързо хранене заради организирана данъчна измама. Според тогавашната информация става въпрос за годишна сума в размер на 75 млн. евро.
McDonald's е една от няколкото мултинационални компании, които са обект на разследване в Европа за предполагаемо прехвърляне на печалби или избягване на данъци. Американската верига приветства факта, че споразумението е сложило край на данъчното дело, „без да се признава вина". В същото време компанията посочва, че през въпросния период вече е платила данъци в размер на 2,2 млрд. евро.
Франция е една от страните, в които McDonald's се радва на голяма популярност. Според френския уебсайт на компанията в страната има около 1500 ресторанта. Повечето от тези обекти са франчайзи, които плащат лицензионна такса на McDonald's за използването на марката и за редица неща, като системи за данни, декорация на ресторанта и обучение на персонала.


"Toха" взе приз за цялостно представяне на кулинарния фес за Никулден във Варна (СНИМКИ)
Спипаха двама гастрольори, тарашили жилища и автомобили във Варна
Трима мъже от Попово са загиналите при зверската катастрофа край Търговище
Няма опасност за околната среда заради авариралият танкер край Ахтопол
Никола Цолов спечели първия си подиум във Формула 2
Глобата от 140 милиона долара на Мъск показва, че ЕС губи самообладание
ChatGPT спечели правото си да се саморегулира. Това може да се развие зле
Германия ускорява мерките срещу дронове - зачестяват инцидентите на летищата
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Кадиров: Зеленски отдавна не е легитимен президент на Украйна
Спират камионите през „Капитан Петко войвода–Орменио“
Защо туристи посещават места на зверства?
Община Царево задейства системата BG Alert
Идеи за коледни подаръци под 50 лева
преди 3 години И там е като в България - плащаш си и не те закачат. Можеш да нарушаваш законите, срещу съответната сума. отговор Сигнализирай за неуместен коментар