За малко над 200 долара на нощ гостите на швейцарски хотел може би очакват гледка към извисяващите се Алпи насреща или към някое от прочутите езера. Но посетителите на Hotel La Claustra получават стаи без никаква гледка. Хотелът, който има 17 стаи, е скрит под планинската верига Готард, има пещерни стени и минималистичен интериор. Освен това ви дава възможност да прекарате няколко месеца в бивш военен бункер, пише Ройтерс.
Входът на хотела не изглежда никак приветливо и е декориран единствено с швейцарския флаг. Вътре ще откриете ресторант, стаи без прозорци и стаи за отдих, обградени единствено от скали.
La Claustra е част от нова тенденция за връщане към живота на излезли от употреба бункери, създадени някога за опазване на страната от външни нападения.
От центрове за данни до музеи, от ферми за гъби до места за създаване на специалните местни сирена, всякакви начинания намират място в старите крепости на сигурност и им дават нов облик.
По време на Втората световна война Швейцария е имала мрежа от около 8000 бункера и военни скривалища. Изправяйки се пред високите разходи за поддръжката им и намаляващата опасност от нападения, от 1990 г. насам армията предава редица имоти в ръцете на бизнеса.
Как изглежда необичайният хотел в бункер можете да видите в нашата галерия.


Русия сваля стандарта на горивото в кризата
Закопчаха петима мъже с дрога във Варна
РЗИ : Възрастните, децата и хронично болните са най-застрашени в жегата
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Радост за пенсионерите: НОИ изплаща актуализираните пенсии на 7 юли
Великобритания разширява военните способности с дронове, AI
Торстен Слок очаква ЕЦБ да вдигне лихвата през септември
България е плаха пред европейските институции, бизнесът не знае как работят
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 2
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 1
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Новият робот на BMW се оказа стряскащо хуманоиден
Как да носим правилно бялата риза
Задържаха румънец, призовавал към убийства, палежи и екстремистко насилие
Най-кошмарният супергерой? Хлебарка с водолазен костюм
Криза в британския флот: готовността на бойните подводници отново е нулева
Тайните на средиземноморския интериор
преди 10 години Интересното при Швейцарците е абсолютно всяка кооперация или наречете го жилищен блок си има бункер за жителите които го обитават. То трябва да бъде оборудвано с легла и т.н. за да бъде готово за експлоатация.Дори да решиш да строиш нова жилищна сграда, то отново те задължават да направиш и бункер.На всичкото отгоре, всеки месец си плащаш някви такси за поддръжка на домооправителя. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Незнам сега, но на времето в Източна Германия всичките им дискотеки бяха в бункери! отговор Сигнализирай за неуместен коментар