Ако търсите нов автомобил, начело в списъка Ви би трябвало да е една конкретна спецификация, а именно - емисиите на парниковите газове, коментира MarketWatch.
След като стана ясно, че Volkswagen е манипулирал тестовете за емисии на американската Агенция за защита на околната среда със специален софтуер, който е засегнал около 11 млн. дизелови автомобила, вниманието към вредните емисии на автомобилите нараства. Оказва се, че превозните средства на VW излъчват азотен окис в обем 40 пъти над допустимото, а това е газ, който може да доведе до здравословни проблеми като астма и дихателни затруднения.
Макар че производителите на автомобили продължават да произвеждат все повече хибридни автомобили или такива с алтернативно гориво, бензиновите и дизеловите коли все още са по-популярни сред купувачите. Въпреки че тези превозни средства са подобрили цялостната си ефективност по отношение на горивата, все още е важно е да се следи колко парникови газове излъчват те на галон изгорено гориво в името на околната среда и общественото здраве.
Изданието представя автомобилите за 2016 г. – както с алтернативно гориво или хибридни, така и бензинови, с най-ниските емисии по шест категории, определени от американската агенция за защита на околната среда. Основните тестове на администрацията включват проверки на нивата на въглеродния диоксид, метана, азотния оксид и флуорираните газове, които остават в атмосферата.
Автомобилите са категоризирани с оценка от 1 до 10 в класация за замърсяването на въздуха и емисиите на парниковите газове, като оценка от 10 е най-благоприятна за околната среда. Тестовете са валидни към юли 2015 г.
Вижте кои са автомобилите в нашата галерия


Тези 3 зодии ги очаква приятна изненада в следващите дни
Виц на деня - 20 август
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Какво ще е времето днес?
Как правителството ще стимулира туризма у нас?
Много служители на Фед смятат, че ще има нужда от по-високи лихви
Министърът на финансите Скот Бесент започва да изглежда отчаян
Тръмп обяви началото на "икономическа война" срещу Иран
Дългът на САЩ достигна $40 трилиона, заемите се увеличават с исторически темп
Българската електроиндустрия губи позиции заради конкуренцията от Китай
Toyota решава основен проблем на автоматичните скорости
Най-скъпият регистрационен номер украси брутален Tesla Cybertruck
Връщате се от ваканция - проверете тези неща в колата си
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Демографската криза в Босна се задълбочава, 30 000 души по-малко само за три години
Безплатна вода на три места в София заради жегите
Котоошу доведе японски бизнесмени във Велико Търново
Айларипии: Откраднаха табелата от връх Мусала
преди 10 години Без да изпадам в подробности, но тестовете по европейската директива включват 4 километра градски цикъл със студен двигател и средна скорост 20 км/ч (максимална 50 км/ч) + 7 километра извънградски цикъл със средна скорост 65 км/ч и максимална 120 км/ч. Акумулаторите на Панамерата стигат за 8-10 километра. Всичко е лъжа и измама. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Почти всеки технически здрав автомобил е екологичен в първата част от хода на *** на газта и почти всеки става много неекологичен във втората част. Да не говорим как е при газ до ламарината. Особено за Порше с четири ауспуха и 300-400 коня. Там хибридната технология спира да дава резултати. ) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Хубаво би било да се опитвате да "превеждате" и мерните единици в разбираеми за читателите. Галон не е само американска марка и стойностите са различни. Милята също не е особено разпространена единица за разстояние в България. Вярно е че всеки може да си ги превърне, но все пак ... :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Ами емисиите възникващи при производството на ел. енергията някой смята ли ги? отговор Сигнализирай за неуместен коментар