Германският концерн Volkswagen започва да изпитва финансови трудности заради скандала с манипулирането на дизеловите си двигатели, но това няма да се отрази на инвестициите в Китай.
Според Bloomberg само през 2016 г. германският производител ще похарчи около 4,4 млрд. евро за развитието на моделната си гама на най-големия пазар в света.
Парите ще бъдат инвестирани в двете съвместни предприятия, които Volkswagen AG създаде с китайски компании - FAW Group и Shanghai Automotive Industry. С тази сума германците се надяват да запазят отличното си представяне на местния пазар, където през миналата година 5 модела на производителя влязоха в Топ 10 по продажби. Особено се залага на новия Touareg, тъй като в Китай интересът към кросовърите продължава да расте.
През 2014 г. Touareg успя да достигне до второ място в SUV сегмента с 237 404 продажби, пропускайки пред себе си единствено лидера Haval H6 с 315 881 единици. За октомври тази година кросовърът на германците е на четвърта позиция, като изостава от местните Haval H6, Baojun 560 и Trumpchi GS4.
До 2020 г. Volkswagen има намерение да пусне поне 10 нови кросовъра в Китай, като за това са нужни огромни средства.
Тези 4,4 млрд. евро са само за следващата година. Предвиждат се и още пари за хибридизация на цялата гама, предлагана в страната, за да може в края на десетилетието да бъдат покрити новите екологични норми, които ще бъдат въведени от китайски власти. Според тях средният разход на гориво в моделната гама на всеки производител, представен на местния пазар, трябва да бъде 5 л/100 км.
Преди всичко това обаче да стане факт, партньорите на Volkswagen в Китай трябва да изчакат да завърши разследването на местното Министерство на околната среда. То вече започна проверка дари предлаганите в момента модели на германския производител отговарят на сегашните изисквания за екология.
Още новини с автомобилна тематика четете в Automedia.bg


Езиковата мрежа на мозъка е по-голяма, отколкото се смяташе, откриха учени
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
Образованието в ерата на изкуствения интелект: Учителят вече има нова роля
Как трябва да изглеждат централните банки на 21 век?
Великобритания трябва да се адаптира към горските пожари, те няма да изчезнат
Светът трябва да има думата относно Ормузкия проток
Икономическата разлика между Америка и Европа опира до толерантността към риска
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Пространство, разход на гориво и цена: кой компактен SUV предлага най-много?
Скрита функция на подглавниците спасява човешки живот
Украински войници лекуват стреса със сесии с шамани и аяхуаска
Билки и подправки с диуретичен ефект
Преди 25 години се появяват първите поддръжници на "Кръв и чест" в България
Йотова похвали ансамбъла ни по художествената гимнастика
Възрастна двойка загина в пожар в Гърция