Обемът на инвестициите в бизнес имоти в България от началото на годината до края на септември възлиза на почти 99 млн. евро, отчита консултантската компания Forton, стратегически партньор в София и Скопие на глобалната фирма за имоти Cushman & Wakefield.
Парцелите и офис площите са едни от динамичните сегменти, но се запазва и силният инвеститорски интерес към търговските площи и хотелите, посочват от компанията.
„Инвестиционният пазар се възстановява с ускорени темпове“, коментира Михаела Лашова, изпълнителен директор на Forton. „Притокът на капитал се засилва и можем да се надяваме в следващите месеци да видим сделки с големи активи", коментира още тя.
Отчетени са сделки на стойност 98,7 млн. евро, с 60% повече спрямо същия период на 2013 г. (61,9 млн. евро). Регистрирани са над два пъти по-голям брой сделки до момента и според Лашова е възможно прогнозата на Forton за 130 млн. евро инвестиции за тази година да бъде надхвърлена.


Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Спартак загуби от Левски с 1:3 под дъжда на "Коритото"
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Благомир Коцев: Свободата на духа и чистата съвест носят истинската свобода
Оля Ал-Ахмед: Историята може да се пише и в стихове
“ДПС-Ново Начало" организира митинг "НЕ на манипулациите!"
27-годишен е загинал при челен сблъсък между кола и бус край Велинград