Почти година след Олимпийските игри в Лондон апартаментите в Олимпийското село в британската столица (East Village) вече се отдават под наем, съобщи онлайн изданието worldpropertychannel.com.
Qatari Diar, инвестиционната компания, контролирана от катарската кралска фамилия, и строителната компания Delancey купиха селището за 557 млн. паунда през 2011 г. Това е и първият частен жилищен фонд от над 1 000 жилища, които ще бъдат притежавани и пряко управлявани като инвестиция, отбелязва изданието.
Друга част от апартаментите в Олимпийското село се управляват от Triathlon Homes. Компанията планира да продаде някои от тях на купувачи на първи дом, а останалите – да отдаде под наем на ниски цени, като ги предложи на чакащите за достъпно жилище.
Засега от Get Living London не дават подробности за свободните наеми, на които ще пуснат апартаментите в комплекса. От компанията уточняват, че цените „ще отразяват пазара в Стратфорд“. Средният наем на апартамент с три спални в района е около 450 паунда седмично, а с две спални – 350 паунда, отбелязва изданието.
Вижте как изглежда комплексът в галерията.


Вирусолог: Няма опасност от епидемия или пандемия от хантавирус
Олимпик завършва девети в дебютния си сезон в Трета лига
Кметът на Бургас поиска домакинството на "Евровизия"
17 май е Световният ден за борба с хипертонията
Незаконно отсекли чинар в „Аспарухово"
Неравномерното икономическо развитие на Китай е тайната на промишления му успех
Защо цената на бензина е най-важната в САЩ?
Може ли режимът в Куба да оцелее без петрол?
САЩ и Иран не са по-близо до решение за Ормуз
България спечели „Евровизия“
Как да се справите с чукането на клапаните
Suzuki Vitara навъртя 700 000 км за 9 години без повреди
Maserati GT2 Stradale дебютира в България
Как инженерите от VW направиха Scirocco с два двигателя
Фантастичен Mercedes 300 SL спечели Вила д'Eсте 2026
Изтребители на НАТО бяха вдигнати заради дрон над Латвия
Терзиев опъва червения килим за DARA, София e най-подготвения град за "Евровизия 2027"
Лоши са условията за туризъм в планините
Георги Клисурски: "Евровизия" отваря ново перо в бюджета