Търговците в Amazon са продали рекорден брой стоки през миналата година. Те са доставили над 2 млрд. продукти по целия свят през 2014 г., пише ZDNet.
Amazon обяви статистика за електронната търговия в рамките на последните 12 месеца. Според тях в момента има повече от 2 млн. продавачи в Amazon от цял свят.
Според компанията търговците, с които тя работи, са от над 100 държави и през последната година те са изпълнили поръчки в общо 185 страни, използвайки услугата FBA.
Продажбите на продавачите от Китай и Хонконг са се увеличи с 80% на годишна база.
Празничните оферти, предлагани от търговците в Amazon по цял свят, са се увеличили с повече от 250% през 2014 г. спрямо 2013 г. Продадените стоки чрез подобни оферти по време на празничния сезон пък са скочили с 400% на годишна база, допълват данните.
В деня на т. нар. "киберпонеделник" (понеделник след празниците около Деня на благодарността в САЩ) са продадени над 16 млн. стоки чрез Amazon, а поръчките, обработени чрез системата Amazon Payments, са се увеличили с 60 на сто спрямо 2013 г.
В допълнение към това повече от 25% от всички влизания в сайта и плащания са извършени през мобилни устройства.
По думите на Питър Фериси, вицепрезидент на Amazon Marketplace, годината е била рекордна по отношение на продажбите в Amazon.
Международният растеж продължава да бъде ключов приоритет за компанията, както и намирането на търговци в региони като Австралия, Южна Корея и Сингапур.
През последната година фирмата разшири своята услуга Amazon Currency Converter for Sellers (ACCS), покривайки осем валути, включително евро, британска лира, щатски долар, австралийски долар, канадски долар, хонконгски долар, индийска рупия и новозеландски долар.


Черно море с благородна кауза за мача с Арда
Затварят основни улици заради мача Спартак - Левски днес във Варна
Хороскоп за 8 декември 2025
Скъпотия! Храните у нас продължават да поскъпват стремглаво преди еврото
7 декември е обявен за Международен ден на гражданската авиация
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Гръцкият имотен пазар губи инерция: чуждите инвестиции рязко спадат
Облачно, но без валежи в планините: подходящи условия за зимен туризъм
Александър Джартов: Бедствено положение е обявено за Ардино
Китайски изтребители насочиха радар за управление на огъня към японски самолети
Как "човекът на Тръмп" в НАСА ще изправари Китай в космоса?