Вторият най-голям мобилен оператор в света Vodafone отчете по-добър от очаквания растеж на органичните си приходи в размер на 2,2% за първото тримесечие. С това компанията отбеляза осмо поредно тримесечие с повишение на основния си показател за растеж, подпомогната от силно представяне в Испания и Германия, съобщава Ройтерс.
Мобилният оператор потвърди годишната си прогноза в петък, заявявайки, че европейските пазари, които се върнаха към растеж едва през последното тримесечие на предишната финансова година, са стабилни с ръст от 0,3% въпреки намаляването на таксите за роуминг.
Анализаторите прогнозираха липса на промяна в Европа. По-бързо разрастващите се пазари в Африка, Близкия изток и Азиатско-тихоокеанския регион отчитат ръст от 7,7% през трите месеца до края на юни, биейки прогнозите на анализаторите за разширяване от 7%.
Главният изпълнителен директор Виторио Колао заяви, че групата постига добър напредък.
„В Европа растежът ни остава стабилен въпреки регулаторния натиск върху приходите от роуминг с добро представяне в Германия, Испания и Италия. Продължаваме да сме фокусирани върху подобряване на представянето ни в Обединеното кралство“, каза той.
„Инерцията на растежа ни в Африка, Близкия изток и Азиатско-тихоокеанския регион остава силна с отлично представяне на Южна Африка, Турция и Египет и продължаващо възстановяване в Индия“.
Vodafone премина към отчитане на резултатите в евро от паундове, отразявайки относително по-големия размер на дейността си в еврозоната.
Компанията заяви, че може да премести централата си в друга страна, след като Великобритания гласува да напусне Европейския съюз миналия месец.
Анализаторите очакваха група да отчете на органичен ръст от приходите от услуги в размер на 1,9% спрямо основен ръст от 1,8% през финалното тримесечие на предишната финансова година.
Отчетният растеж от 2,5% през последните три месеца на 2015/2016 г. бе подкрепен от допълнителния ден търговия през високосния февруари и от счетоводни такси.


Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Ето какво ще е времето утре
Барселона и Реал Мадрид ще играят на по-малко от 500 км от Варна
„Музиката на Санремо“ идва във Варна на 21 август
Костадин Костадинов е рекордьор по изминати километри със служебен автомобил на НС
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Meta премахна 750 000 профила на лица под 16 години в Австралия
Южна Корея отказва балистични ракети на Украйна главно заради конституцията си
Инжектирай с повишено внимание
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Министър Найденов: Антон Станков остави ярка следа в правния и обществения живот
Йотова: Бургас има невероятен шанс да покаже България на Европа