Главният изпълнителен директор на SpaceX и Tesla Илон Мъск заяви в интервю за предаването Axios на HBO, че може да отиде лично на Марс с вероятност от 70%, като намекна, че подобен ход може да бъде фатален.
„Смятаме, че хората ще могат да се върнат на Земята, но не сме сигурни в това“, поясни предприемачът.
47-годишният Мъск и преди е коментирал амбициите си да отпътува до Марс. Говорейки пред Axios, той опроверга редица експерти, като поясни, че подобен полет ще бъде възможен до седем години, а билетите ще струват около двеста хиляди долара. Същевременно Мъск не е съгласен с твърдението, че полетите могат да бъдат само за богати хора, които искат да избягат от проблемите на Земята.
Самият предприемач, който има много тежка година зад гърба си, след като нестабилното му поведение подхрани бурни критики в социалните медии и колебания в цените на акциите на компаниите му, е наясно с опасностите и факта, че такова пътуване може да бъде фатално.
Той признава, че вероятността за смърт на Марс е много по-висока от тази на Земята. Ако все пак Мъск успее да се приземи на Марс, очаква „да работя непрекъснато над строителството на база“.
„Няма да има много свободно време“, уточнява той. И дори след като базата бъде построена, там „има много тежка среда. Така че ... има шанс да умреш там. Смятаме, че може да се върнем, но не сме сигурни. Сега това звучи ли ви наистина като бягство за богати хора“, попита реторично Мъск?


Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Всеки сантиметър от Дунав е от значение за Сърбия и Румъния
Саудитска Арабия може да прекрати господството на хутите в Червено море
Shell, BP, Exxon: Големите петролни компании се готвят за по-ниски цени
Защо водещ търговец на желязна руда е под лупа
След като фондът му почти се срина, Ашенбренер инвестира 400 млн. долара
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Дори малко мръсотия върху джанта води до загуба на контрол
Защо старт-стоп бутонът изчезва от новите коли
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
За наказание: Пратиха в “месомелачката” руски войник облечен в рокля (ВИДЕО 16+)
Китай тества Z-10 за опасни мисии: щурмовите хеликоптери тренират полети под радара
Как войните между Иран и Украйна се превърнаха в един енергиен шок
Меган Маркъл по бански в басейна за ЧРД
САЩ засилват морския щит: Нов разрушител Arleigh Burke влиза с нов противоракетен радар