Първият Яхт център в България заработи от днес в Бургас. Търговският комплекс се намира на изхода на града, по автомагистрала “Тракия” и представлява закрит шоурум на две нива с РЗП 2200 кв. м.
Той е построен за половин година като инвестициите за неговото изграждане са на стойност 2,5 млн. евро, съобщи управителят Момчил Николов при официалното откриване на яхтения център снощи.
Освен изложените в него 15 яхти и моторни лодки, в центъра може да се намери яхтена козметика и аксесоари за яхти в специализираните офиси и магазини на територията на центъра.
Yachting Bg е изключителен представител на марките Azimut, Atlantis, Bavaria, Chaparral и Frauscher за България и Румъния. Засега в северната ни съседка фирмата разполага с офис, макар румънският пазар да е далеч по-атрактивен за техния бизнес.
Момчил Николов призна, че бургаският яхтен център ще наблегне на качеството и лукса в разширяването на дейността си, не на количеството.
Общата площ на терена около изградения вече яхтен център е 8 500 кв. м. Предстои изграждането на втория етап – строежът на ремонтната база за зазимяването на лодките, който ще бъде непосредствено зад самият шоу рум.
Единият от собствениците - Петко Бачийски, уверява, че ангажиментът към клиентите им не приключва с продажбата на яхтите. Центърът се ангажира да осигури транспорт, сервиз и всичко около поддръжката на яхтите.


Младите хора изпитват невиждана неприязън към шефовете на AI компании
България е четвъртият най-голям източник на туристи за Турция през първата половина на 2026 г.
Безлов: Садистичното убийство в Пловдив размърда блатото
България изостава от Европа при електромобилите, но новите регистрации растат с 62%
И от общината във Варна настояват да се спрат електрозахранването и водоподаването към „Баба Алино“
Най-големият производител на пептиди в света процъфтява въпреки натиска на САЩ
Двете Америки отправят предизвикателство към петрола от Близкия изток
Епидемията от Ебола в ДР Конго вече е най-смъртоносната в историята
Антон Осика за Lovable и Vibe Coding тенденциите - Част 4
Антон Осика за Lovable и Vibe Coding тенденциите - Част 3
Stellantis патентова врата, която превръща хечбек или седан в пикап
Производителите прехвърлят все повече функции на абонамент
По-бърза от LaFerrari, по-лека от Porsche 911... и по-евтина от Toyota Yaris Cross
Ексцентрици посегнаха на Chiron и Mistral и взривиха представите за лукс
Porsche пусна брутален GT2 RS в чест на култовия Моби Дик
Властта и социалните партньори се договориха за нов механизъм за минималната заплата
Украйна намери необичаен начин да разшири обсега на FPV дроновете
КУБ: Административният съд спря изпълнението на 12 заповеди за премахване, за Forest Club
12 начина за подреждане на куфара, с които спестявате място
Без пробив: Къшнър не успя да преодолее застоя в плана на Тръмп за Газа