Капиталът на „Български държавни железници” ЕАД ще бъде увеличен чрез емитиране на нови акции, които ще бъдат придобити от държавата, съобщиха от пресслужбата на кабинета.
За целта правителството днес е дало съгласието си за предоставяне от държавата чрез бюджета на Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията на 24,092 млн. лв.
Предоставянето на средствата ще се извърши при спазване изискванията на Закона за държавните помощи, се посочва в съобщението.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Стабилно е състоянието на двамата младежи, пострадали при екшъна на "Кабакум"
87 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
Виц на деня - 22 юни
Хороскоп за 23 юни 2026
Мачовете по ТВ днес (22 юни)
Корпоративна Индия не инвестира, въпреки че е печеливша
Първо Luce, после друго: Ferrari опитва да реши проблема с първия си EV модел
Кризата с работните места заради AI, за която никой не говори
Европа се опитва да разхлаби хватката на американските платежни системи
Киър Стармър се очаква да обяви оставката си до дни
Пазарът на автомобили на ток попадна в парадокс
Малките сервизи в Европа се вдигат на бунт срещу производителите
Как да предпазим двигателя от прегряване в жегите
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Защо мъж загуби живота си на плажа в Китен?
Загиналата жена в Пирин - с много опит и добра екипировка, кучето й насочило спасителите
Земетресение с магнитуд 4,2 е регистрирано в Гърция
Когато „консервативен“ е най-добрият комплимент за храната