Шотландски фермер стана първият работодател на Острова, осъден за нарушаване на закона за защита на чуждестранни работници, предаде местната телевизия STV. Той е наел нелегално 250 българи.
В първото дело от този род в страната собственикът на компанията David Leslie Fruits Ltd беше обвинен в нарушение на закона, създаден през 2004 г., след като 23-ма китайци, работили като събирачи на миди, загиват от придошлите води в залива Моркамб.
Българите са били открити през лятото на 2008 г. от британските власти във фермата на Дейвид Лесли в Пъртшир, където берели плодове, след оплаквания, че не им плащат и че живеят в мизерни условия.
Пред съда е било обявено, че нелегалните работници са изпратени в България на разноски на фермера.
Компанията ще трябва да плати близо 200 хил. паунда за покриване на неплатените данъци и осигуровки на работниците.


Стабилно е състоянието на двамата младежи, пострадали при екшъна на "Кабакум"
87 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
Виц на деня - 22 юни
Хороскоп за 23 юни 2026
Мачовете по ТВ днес (22 юни)
Корпоративна Индия не инвестира, въпреки че е печеливша
Първо Luce, после друго: Ferrari опитва да реши проблема с първия си EV модел
Кризата с работните места заради AI, за която никой не говори
Европа се опитва да разхлаби хватката на американските платежни системи
Киър Стармър се очаква да обяви оставката си до дни
Пазарът на автомобили на ток попадна в парадокс
Малките сервизи в Европа се вдигат на бунт срещу производителите
Как да предпазим двигателя от прегряване в жегите
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Защо мъж загуби живота си на плажа в Китен?
Загиналата жена в Пирин - с много опит и добра екипировка, кучето й насочило спасителите
Земетресение с магнитуд 4,2 е регистрирано в Гърция
Когато „консервативен“ е най-добрият комплимент за храната