Северна Корея и Русия са се съгласили да предоставят една на друга всякаква военна помощ на разположение, ако някоя от тях стане жертва на въоръжена агресия. Това гласи договорът, подписан от лидерите на двете страни по време на тяхната среща в Пхенян, съобщи държавната Корейска централна телеграфна агенция (КЦТА), цитирана от БТА.
Съгласно договора двете страни ще си сътрудничат и в областта на космоса, ядрената енергетика за граждански цели, изкуствения интелект и високите технологии и ще развиват двустранното икономическо сътрудничество.
Двете страни ще се стремят да увеличат и търговския обмен.
Сътрудничеството им ще е насочено и за противодействие на фалшивите новини и на информационните провокации.
Русия и Северна Корея се ангажират и да не сключват с трети страни споразумения, които биха могли да подложат на заплаха суверенитета и безопасността на някоя от двете.
Договорът между тях е безсрочен.
В съобщение на медията се казва още, че по време на срещата на Владимир Путин с Ким Чен-ун на руския лидер е бил връчен медал на името на Ким Ир-сен за особени заслуги към двустранните отношения.
Севернокорейският лидер освен това е подарил на Путин и две кучета от порода пунсан. Това са севернокорейски ловни кучета.
Руският президент е подарил на Ким Чен-ун лимузина Aurus, произведена в Русия, сервиз за чай и адмиралски кортик, съобщи руската държавна информационна агенция ТАСС.
Двете страни са подписали и договор за изграждане на трансграничен автомобилен мост помежду си.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Първан Симеонов: Може да се окаже, че моделът остава без Борисов и Пеевски, но с нов началник
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа


преди 2 години До: Tikva007 ... покажи ми активните мирни мисии на росскосмос , щото аз европейските мога да ти ги покажа веднага ... https://***.esa.int/Science_Exploration/Space_Science/Exoplanets отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: khao я разкажи какво са нарушили, че ми стана интересно. :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: zelka00: Втози ред на мисли, аз на теб мога да ти напиша: *Само едни точки не стигат!* Въпреки, че точките са единственото вярно нещо, което си изцвъкал тук. Точките са единствената истина в коментарите ти - досущ, както точката е единствената истина в трите думи от името на руската верига за бързо хранене, която пое дейността на Макдоналдс в Русия - "Вкусно и точка!" отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: zelka00: Помним, как в годините на прехода се рушаха едни истини и се създаваха други. При музикантите се сблъскаха старите имена от соца с новоизлюпени фънки, кръпки, бараби и прочее музикални самоделки. В един такъв сблъсък снага изправи възпитаникът на софийския техникум по полиграфия Денис Ризов, в качеството си на басист на *Ахат* и автор на единствената си творба - *Черната оффца", срещу Митко Щерев и цялото му творчество. Тогава Щерев му писа в медиите: *Само една оффца не стига!* отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: Tikva007 съгласен съм проссс, всички знаем колко струват подписаните от руснаците договори, с тоя догово ватенннките автоматично нарушават нколко други които са подписали... и те така те! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: Алехандро много смесени послания изпращате, алехандрович. Кои бяха аналогoвите и кои - безаналоговите? :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Ще страдат аналоговите ***! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Русия нали винаги е на опашката след Запада и все се учи със закъснение, та след като целокупният Запад се нареди но опашка да сключва подобни договори с водещата политическа, икономическа и военна сила - украйна, Русия също реши да не изостава от тренда. Пак подражателство - не си струва барута за пушилката в коментарите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години хаха ... космическите безаналогови сили ... аххаххааа ... нито една от двете не може безаварийно да изстреля сателит ... нямат мирна мисия , нито в близкият нито в далечният космос ... ам ще си сътрудничат ... имаме си хубава българска поговорка , едно пuкане е половин (цензура) , ама две пuканета не правят едно (цензура) ... е и те туканка ще е същото , с двете космически сили ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар