Северна Корея и Русия са се съгласили да предоставят една на друга всякаква военна помощ на разположение, ако някоя от тях стане жертва на въоръжена агресия. Това гласи договорът, подписан от лидерите на двете страни по време на тяхната среща в Пхенян, съобщи държавната Корейска централна телеграфна агенция (КЦТА), цитирана от БТА.
Съгласно договора двете страни ще си сътрудничат и в областта на космоса, ядрената енергетика за граждански цели, изкуствения интелект и високите технологии и ще развиват двустранното икономическо сътрудничество.
Двете страни ще се стремят да увеличат и търговския обмен.
Сътрудничеството им ще е насочено и за противодействие на фалшивите новини и на информационните провокации.
Русия и Северна Корея се ангажират и да не сключват с трети страни споразумения, които биха могли да подложат на заплаха суверенитета и безопасността на някоя от двете.
Договорът между тях е безсрочен.
В съобщение на медията се казва още, че по време на срещата на Владимир Путин с Ким Чен-ун на руския лидер е бил връчен медал на името на Ким Ир-сен за особени заслуги към двустранните отношения.
Севернокорейският лидер освен това е подарил на Путин и две кучета от порода пунсан. Това са севернокорейски ловни кучета.
Руският президент е подарил на Ким Чен-ун лимузина Aurus, произведена в Русия, сервиз за чай и адмиралски кортик, съобщи руската държавна информационна агенция ТАСС.
Двете страни са подписали и договор за изграждане на трансграничен автомобилен мост помежду си.


Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято“
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
БАБХ е иззел шест тона от фалшивото масло, плъзнало у нас
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир
Божанов: Управляващите си играят с огъня
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
Гуцанов: Това, което става във Варна, е върхът на айсберга


преди 2 години До: Tikva007 ... покажи ми активните мирни мисии на росскосмос , щото аз европейските мога да ти ги покажа веднага ... https://***.esa.int/Science_Exploration/Space_Science/Exoplanets отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: khao я разкажи какво са нарушили, че ми стана интересно. :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: zelka00: Втози ред на мисли, аз на теб мога да ти напиша: *Само едни точки не стигат!* Въпреки, че точките са единственото вярно нещо, което си изцвъкал тук. Точките са единствената истина в коментарите ти - досущ, както точката е единствената истина в трите думи от името на руската верига за бързо хранене, която пое дейността на Макдоналдс в Русия - "Вкусно и точка!" отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: zelka00: Помним, как в годините на прехода се рушаха едни истини и се създаваха други. При музикантите се сблъскаха старите имена от соца с новоизлюпени фънки, кръпки, бараби и прочее музикални самоделки. В един такъв сблъсък снага изправи възпитаникът на софийския техникум по полиграфия Денис Ризов, в качеството си на басист на *Ахат* и автор на единствената си творба - *Черната оффца", срещу Митко Щерев и цялото му творчество. Тогава Щерев му писа в медиите: *Само една оффца не стига!* отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: Tikva007 съгласен съм проссс, всички знаем колко струват подписаните от руснаците договори, с тоя догово ватенннките автоматично нарушават нколко други които са подписали... и те така те! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години До: Алехандро много смесени послания изпращате, алехандрович. Кои бяха аналогoвите и кои - безаналоговите? :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Ще страдат аналоговите ***! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Русия нали винаги е на опашката след Запада и все се учи със закъснение, та след като целокупният Запад се нареди но опашка да сключва подобни договори с водещата политическа, икономическа и военна сила - украйна, Русия също реши да не изостава от тренда. Пак подражателство - не си струва барута за пушилката в коментарите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години хаха ... космическите безаналогови сили ... аххаххааа ... нито една от двете не може безаварийно да изстреля сателит ... нямат мирна мисия , нито в близкият нито в далечният космос ... ам ще си сътрудничат ... имаме си хубава българска поговорка , едно пuкане е половин (цензура) , ама две пuканета не правят едно (цензура) ... е и те туканка ще е същото , с двете космически сили ... :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар