Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов подписа разрешение за строеж за нови близо 14 километра от автомагистрала "Хемус", съобщават от ведомството.
Отсечката е част от участък 4 на магистралата. Той обхваща трасето от края на пътен възел "Плевен" (пресичане с път II-35) до път III-301, включително пътен възел "Летница" и е разделен на подобекти. Издаденото разрешение е за частта в източния край, включително пътен възел "Летница".
Разрешението за строеж е въз основа на одобрен технически проект, в съответствие с предвижданията на действащите подробни устройствени планове – парцеларни планове, одобрени със заповеди на заместник-министъра на регионалното развитие и благоустройството от 30.09.2020 г. и от 02.02.2021 г. Проведени са и всички други необходими подготвителни процедури в съответствие с нормативните изисквания.
С издаденото разрешение за строеж се допуска предварително изпълнение на строителството на отсечката. Това ще ускори процеса на реализация на автомагистрала "Хемус", ще допринесе за осигуряване на модерни експлоатационни условия и ще подобри безопасността и сигурността на движение, посочват от Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
Задължително е завършването на автомагистрала "Хемус", защото тя е важна не само за икономиката на страната, но и за представянето на България пред нейните европейски партньори по отношение на свързаността, каза в края на януари министърът Иван Иванов пред БНР.
Балансът, който трябва да направим между нуждите и реално изпълнимите ангажименти, е много важен в момента, защото опасността той критично да се отрази върху изпълнението на някой от големите инфраструктурни проекти или някой проект да бъде забавен за сметка на друг, е реална, посочи министърът.


Как ще подаваме данъчни декларации след приемане на еврото?
Умеров: Постигнахме реален напредък по време на разговорите в Берлин
Нов астероид и мистериозен обект приближават Земята през декември 2025
Броят на левовете в обращение намалява
Башар Асад живее в „луксозно изгнание“ в Москва
На мен няма да ми се случи: Под 10% от имотите в България са застраховани
Макрон рискува да погребе завинаги споразумението с Меркосур
Дебатът на пазара на облигации за курса на Фед през 2026 г. набира скорост
Руският петрол се продава с "най-голяма" отстъпка в Китай след санкциите
ЕС: Китай започва издаване на общи лицензи за редкоземни елементи
Кой печели и кой губи на българския пазар през 2025
Шофьорка обърка педалите и скочи в пълен с хора басейн
Jeep Wrangler получи специална версия
Как Tesla печели невидимата война срещу шума
Пет коли, в които да инвестирате догодина
Младите гърци вече няма да могат да се укриват от военна служба
Защо Германия иска развод с Китай
Дженифър Анистън ще прекара Коледа с новия си
Марго Роби разкри защо не говори много за сина си
преди 10 месеца Най-после раздвижване :) от Буховци към София кога?.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар