Издирваният мафиотски бос Матео Месина Денаро е бил арестуван в понеделник от италианската военна полиция след 30 години укриване, съобщава Bloomberg.
Денаро бе един от най-издирваните престъпници в страната и се смята за лидер на сицилианската мафия след ареста на Бернаро Провенцано през 2006 г. и Салваторе ло Пиколо през 2007 г. Той е бил задържан в частна клиника в Палермо.
Полицейски началник Паскале Анджелосанто, който е координирал операцията, заяви, че издирваният е отишъл в клиниката за лечение и не се е съпротивлявал по време на ареста.
Месина Денаро е осъден за десетки убийства, включително на съдиите Джовани Фалконе и Паоло Борселино през 1992 г., както и за терористичните нападения в Рим, Милано и Флоренция през следващата година. Арестът е в резултат на разследване на прокурори Маурицио де Лучия и Паоло Гуидо от Палермо, съобщава агенция Ansa.
Задържането на Денаро е „победа за държавата“, коментира премиерът Джорджиа Мелони в позиция. „Борбата срещу мафията ще продължи без умора“, допълни тя.
Миналия септември 35 души бяха арестувани в сицилианската провинция Трапани по обвинения, че са били част от мрежата, защитаваща Денаро.


Парите на политиците: Какво имущество са декларирали управляващите?
Мощно земетресение край Индонезия уби 20 души и предизвиква масови евакуации
ГЕРБ свали Иван Портних от поста областен координатор във Варна
Коцев: Тръбата във Варненското езеро вече е изцяло подменена
Тръмп заяви, че ще обяви Ормузкия проток за "територия на САЩ"
Специална соя носи повече приходи на фермери и кравеферми в САЩ
Дронове експлоатират сляпо метеорологично петно с военно и търговско приложение
Технологичният бум в Китай не спира забавянето на икономиката
Защо Европа се затруднява да възстанови газовите си резерви преди зимата
Марк Шорт: Демократите предлагат платформа, за която избирателите да гласуват
Капачката на резервоара крие тайна функция
Шумахер го направи с Mercedes SLS, сега китайци го повтарят с електрически SUV
Нов Koenigsegg с 1600 коня получава невиждана досега трансмисия
Изрядните шофьори на Volvo ще плащат по-малко за застраховка
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Над 520 000 сигнала на 112 от 1 юни насам
Туристически абсурд по нашенски: "Лада Нива" тегли влакче с хора в Несебър (ВИДЕО)
Синът ѝ умира заради фентанил, днес тя предупреждава българските родители