В отговор на нашествието на Москва в Украйна, Южна Корея ще затегне контрола върху износа за Русия и Беларус, като разшири списъка със стоки, подлежащи на експортни ограничения, включително багери, акумулатори и по-големи превозни средства, съобщиха представители на властите, цитирани от Йонхап.
В рамките на преразглеждането на разпоредбите за търговия със стратегически стоки Южна Корея добавя още 682 артикула, отнасящи се до тежко строително оборудване, акумулаторни батерии, самолетни компоненти, машини и други вещи към списъка с артикули, които е забранено да се изпращат в Русия и Беларус според министерството на търговията, промишлеността и енергетиката.
Новият регламент ще увеличи общия брой на стоките в списъка до 1159. Очаква се мерките да влязат в сила в началото на 2024 г. след провеждане на съответните административни процедури и издаване на правителствени указания за износителите.
Ходът е предприет, тъй като има голяма вероятност тези изделия да бъдат използвани за военни цели, въпреки че не са класифицирани като стратегически изделия съгласно схемата за контрол на износа на Южна Корея, отбелязва Йонхап.
/БТА/


Минималната заплата отново раздели работодатели и синдикати
Йотова: Българският трибагреник отново е на световния връх в художествената гимнастика
Димитър Николов представя подготовката на Бургас за „Евровизия 2027“
Шишков тръгва на обиколка: Проверяват „незаконния град“ във Варна и ВиК проблемите в региона
Три зодии, които имат най-силни шансове за успехи на работното място в близкия период
Петролът поскъпва на фона на напрежението в Ливан и риска за Ормуз
Израел удари Ливан, САЩ подготвят нови санкции срещу Иран
Образованието в ерата на изкуствения интелект: Учителят вече има нова роля
Как трябва да изглеждат централните банки на 21 век?
Великобритания трябва да се адаптира към горските пожари, те няма да изчезнат
Най-здравите и най-чупливите автомобили на 12 години
Индустрията не вярва в край на ДВГ през 2040 година
Tesla подготвя Roadster с ракетни двигатели на SpaceX
Първото серийно Ferrari Luce беше продадено за 40 млн. долара
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Бившата на Кличко - актрисата Хейдън Панетиър, почина едва на 36 години
Сушата вади на показ Константиновия мост край Гиген
Над 17 часа е продължила спасителна акция в Рила
Румъния намали акциза върху дизеловото гориво
6203 пенсии са запорирани заради дългове
преди 2 години До: wart събуди се, събуди се :-) изпуснала си последните две години, *** :-) рашистите не продават оръжие, дори казаха на купувачите си, ще няма да доставят ... но няма да върнат парите ( справка с Индия и Армения) :-( отделно си купуват старите тенекии, които са продавали преди десетилетия ( справка при Бразилия и арабския свят ) ... никой не ще рашистката техника, но поне е по-добра от закупените снаряди от Ким, които дефектират непрекъснато :-) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Прекрасна възможност Русия да снабди С. Корея с най новите ракетни технологии както и с МБР . Особено ако им предаде и от новите ракетни технологии ще е великолепно Ким Чен знае как да разговаря с тях знае техният език и начин и стил на разговора той ще го оправи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Рашистите ще си ги направят, те могат всичко. Наскоро са повторили Филаделфийски експеримент и са направили единия си кораб невидим. отговор Сигнализирай за неуместен коментар