Финансовият директор на Airbus Доминик Асам ще напусне компанията, за да поеме същата роля в германската софтуерна група SAP от март 2023 г., обявиха двете фирми, цитирани от Ройтерс.
53-годишният Асам се присъединява към Airbus през 2019 г., след като от 2011 г. работи за германския производител на чипове Infineon като главен финансов директор.
„Надявам се да поддържаме тясна връзка с Airbus след преминаването в новата ми роля в SAP, за да задълбоча още повече силната връзка между двете компании“, коментира Асам.
Airbus твърди, че работи по намирането на човек за позицията.
Германският разработчик на бизнес софтуер SAP през март сподели, че финансовият му директор Лука Мучи, който прекара в компанията повече от 25 години, ще се оттегли в края на март 2023 г.
„Доминик Асам е добре подготвен и опитен лидер в глобалните финанси и технологии и благодарение на това е правилният човек, който да продължи да подкрепя успешната облачна трансформация на SAP”, обяви председателят на надзорния съвет на SAP Хасо Платнер.
През юли SAP сви прогнозата си за 2022 г. и вече очаква между 7,6 и 7,9 млрд. евро приходи, докато по-рано очакваше между 7,8 млрд. и 8,25 млрд. евро. Компанията посочи разходите, свързани с войната в Украйна, като причина за промяната.


ПБ: Оптималният срок за ВСС е юли, главен прокурор - през септември
Ограничения за стрелба над села възпрепятстват защитата от градушки
НС прие на първо четене и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Радев: Въпрос на време е българските продукти да изчезнат напълно от трапезата
„Черноморски туристически празник“ събира варненци на 30 и 31 май
Siemens: Има нарастваща инфлация и ще се задържи известно време
Г. Захариев: AI печалбите засенчват войната в Залива
Л. Динев: Китай вече не копира Запада, а го изпреварва технологично
Борса с човешко лице: Как пазарите в Румъния и Полша станаха най-големите в ЦИЕ
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Кокаин за 1,7 млн. евро е заловен на гръцкото пристанище в Пирея
МВР обясни защо не работи картата за катастрофите в страната
Проверяват Агенцията по вписванията по сигнал за изчезнали нотариални актове
МРРБ: В платформата roads.mrrb.bg заданията ще са без лични данни
Радев: Държавата няма да се меси на пазара, но без регулации се превръща в джунгла