Главният изпълнителен директор на Walt Disney Боб Айгър не съжалява за завръщането си начело на компанията миналата година, въпреки че след това се изправи пред „безброй предизвикателства“, пише Bloomberg.
„Не бих казал, че беше лесно, но никога не съм се съмнявал в решението да се върна, а връщането ми все още ме кара да се чувствам страхотно“, коментира Айгър.
Айгър, който се върна като главен изпълнителен директор преди година, след уволнението на избрания от него наследник на поста Боб Чапек, заяви, че компанията е приключила година на „поправяне на много неща“ и сега отново ще се върне към „изграждане“.
72-годишният директор също така реорганизира бизнеса, за да върне повече правомощия на лидерите на подразделенията, като шефа на телевизионните продукции Дейна Уолдън и председателя на ESPN Джими Питаро.
Питаро коментира, че компанията работи за пускането на версия на ESPN директно до потребителите през 2025 г.
„В момента сме на пазара и правим проучвания“, посочва той. „Разглеждаме неща като конкретно време, неща като ценови нива“.
Айгър също така предположи, че компанията може да продаде традиционни телевизионни мрежи като ABC, макар че Уолдън твърди, че тези канали са ключови части от бизнеса, защото могат да работят съвместно със стрийминг услугите на компанията Hulu и Disney+.
„Това, което открихме, е, че нашите линейни канали са много дълбоко вградени в нашата стрийминг стратегия“, коментира тя, визирайки риалити шоуто „The Golden Bachelor”, излъчвано по ABC, а по-късно достъпно и в Hulu.
Лидерът на бизнеса с тематични паркове Джош Д‘Амаро отбеляза скорошната новина, че компанията възнамерява да инвестира 60 млрд. долара в своите курорти през следващите 10 години.


DARA излиза на сцената на "Евровизия" тази вечер във Виена
Евростат: Българките са най-плодовити в ЕС
Кои три зодии ще имат невероятно лято?
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Виц на деня - 14 май
София става столица на науките за дълголетие през октомври
Си Дзинпин изтъкна Тайван като основен въпрос на срещата с Тръмп
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Volkswagen отново отложи електрическия Golf
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Двама загинаха при катастрофи през последното денонощие
Фалшиви счетоводители измамили възрастни хора за 1,6 млн. евро в Гърция
Рюте предлага всички от НАТО да отделят по 0.25% от БВП за Украйна
България сред отличниците в ЕС по икономически растеж
Унгария извика руския посланик заради ударите с дронове в Западна Украйна
преди 2 години Ти май не го управляваш, а го унищожаваш отговор Сигнализирай за неуместен коментар