Финансовият министър на Австрия Йозеф Прьол е поискал централната банка на страната да бъде изцяло национализирана, за да бъде финансовият контрол по-ефикасен, предаде АР.
В момента федералното правителство притежава около 70 на сто от капитала на Oesterreichische Nationalbank. Останалите 30 на сто се държат от организации на работодатели и служители, както и от банки и застрахователи.
Йозеф Прьол е предложил да бъдат платени до 50 млн. евро за дела в централната банка, който държавата не притежава.
Говорител на Прьол е потвърдил думите му, добавяйки, че сегашната акционерна структура на банката трябва да бъде променена, тъй като институцията осъществява надзор над банките.


„Св. Прокопий Варненски“ отбелязва храмовия си празник
Олег Невзоров: Обичам Варна, не се чувствам виновен
Какво време ни очаква във вторник?
„Ден на бягането“ събра лекоатлети от различни възрасти във Варна
Пристигнаха полските журналисти, които ще рекламират Варна, като туристическа дестинация
Citigroup открива офис в Литва заради растящото финансиране на отбраната
Льо Брьон от AMI Lans: Европа загуби много състезания
Скъпият бензин изведе инфлацията в Канада до най-високото ѝ ниво от 2023 г.
Как Брекзит промени британската икономика и лирата за 10 години
FedHive: Компаниите трябва да си защитят данните за AI, част 2
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Защо Bugatti Tourbillon използва самолетни гуми
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Дилъри връщат пари, ако пробегът на електромобил е по-малък от обявения
Защо българското розово масло губи позиции на световните пазари?
Тръмп описа мистериозна блондинка като “велика дъщеря”, но никой не знае коя е
В началото на лятото: Цените на дизела и бензина са почти изравнени
Индустрията е изправена пред недостиг на кадри, работната сила застарява
"Съзвездия" на Народния театър с аплодисменти на фестивала в Сибиу