Илон Мъск попита своите над 62 млн. последователи в Twitter какво да прави с акциите си в Tesla, пише CNBC. По-рано той коментира, че е възможно да продаде "огромен дял" от акциите си в компанията в последното тримесечие на годината.
Much is made lately of unrealized gains being a means of tax avoidance, so I propose selling 10% of my Tesla stock.
— Elon Musk (@elonmusk) November 6, 2021
Do you support this?
Причината милиардерът да иска да се отърве от акциите си са данъците, които ще дължи.
Акциите на Tesla достигнаха рекордно висока цена след добри данни за развитието през третото тримесечие на годината, както и след съобщение от Hertz, че ще поръча 100 хил. автомобила от Tesla. Договорът все още не е подписан, но акциите поскъпнаха с 34%, посочва още CNBC.
Според InsiderScore акциите на Tesla в обращение да малко над 1 милиард. Ако Мъск продаде своите, те ще се увеличат с 2% и вероятно това няма да се отрази на пазара, защото ходът ще бъде очакван от инвеститорите.
Илон Мъск притежава 10% от акциите на автомобилната компания. В своя туит той допълва, че ще се съобрази с резултатите от своята анкета, независимо от това какви са точно.
През лятото разследване на ProPublica показа, че през 2018 година милиардерът не е платил никакви данъци. Мъск коментира тази публикация, че през годината не е получавал заплата и затова няма какво да декларира, съответно - и да заплаща като данъци. Много милиардери имат същата тактика - богатството им се измерва от нарастващата стойност на акции или недвижими имоти, които не се облагат с данъци, ако не бъдат продадени.


Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 автуст допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С
14-годишно дете колабира на връх "Ботев"
Религията се връща в училища в САЩ, но много са против
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
преди 4 години Брей много акъл му давате от коментарите. Радвам се, че съм намерил сайт пълен с толкова много велики предприемачи. А между временно Инвестор някак са успели да добавят интерактивна препратка от Туитър в сайта, сигурно това е плод на поне година труд на техните програмисти и причина за онези проблеми, когато изтриха историята от коментари на всички в сайта 2 пъти за 3 дена. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години да направи фондация като били инжекцията и да се "погрижи" за гладуваща Африка ... филантропия ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Илон Мъск пита в Twitter какво да прави с акциите си в Tesla >> Не е питал Грета Тумберг! Първо от нея благословия. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Мъскинино,гадна твар, що питаш? НЕЧЕ ЗНАЕМ, ЧЕ ШЕ ПРОДАДЕШ!Не си платил данъци за 2018 и нема неква причина да платиш такива и през 2019 и 20201 чу 3 2021. ХПОСАВАЙ И С ОГРОМНИЯ КЕШФЛОУ НАПРАИ НОВА КОМПАНИЯ ЗА ИНВАЗИЯ НА ВЕНЕРА....ЗНАЕМЕ СИ НОМЕРАТА. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Да пита данъчните и SEC :)Типичен пример за човещки ***. отговор Сигнализирай за неуместен коментар