Без дебати временната комисия по бюджет към 43-то Народно събрание одобри на второ четене предложението за промяна на бюджета на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК). Със 100 млн. лева се увеличават средствата в бюджета на здравната институция.
50 млн. лева от тях ще отидат за болнична помощ, а 25 млн. лева - за лекарства и диетични храни.
Управителят на НЗОК Румяна Тодорова благодари на депутатите за подкрепата и уточни, че Касата е направила предложения за промени в здравната система, изпратени са и няколко анализа до здравното министерство.
През август бюджетът на Касата вече беше актуализиран с 225 млн. лв. при условие за засилване на контрола и оптимизиране на финансирането.
Зам.-министърът на финансите Кирил Ананиев посочи днес, че здравното министерство е депозирало вчера предложение за промяна на стратегията за преструктуриране на болничната помощ. „Този документ ще бъде разгледан възможно най-скоро“, обясни зам.-министърът.
По-рано без дискусии бюджетната комисия прие удължаване на срока на договора за консултантски услуги между Агенция „Пътна инфраструктура“ и Международната банка за възстановяване и развитие с още осем месеца, тъй като част от проектите още не са завършени.


Над 200 сигнала за мазут по Черноморието през юни
Шефът на БНБ с критика към бюджета
В Созопол задържаха рекордно количество райски газ
Тръмп отново обяви желание за край на войната в Украйна
Черно море обяви официално още едно ново попълнение
Собственикът на Breitling: Китай остава труден пазар
Жегата започна в Ню Йорк
Биология на дезинформацията: Защо виждаме саблезъби тигри в новинарския поток
National Grid заложи на AI фирма
Слънчевата и вятърната енергия вече дават 35,3% от производството на ток в света
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
BYD не иска съюзи в Европа
Рекордни 440 кг райски газ иззеха при акция в Созопол
Анджелина Джоли не е ходила по срещи от раздялата с Брад Пит
Дошли заедно, отишли си заедно: Какво накара 19-годишни близнаци с големи мечти да се самоубият?
Робърт Плант и Saving Grace излизат на сцената на Античния театър