Експлозия е избухнала в парк в центъра на Анкара, причината не е известна, съобщава Ройтерс. Според турската телевизия НТВ при взрива има много загинали.
РИА Новости съобщава, че жертвите на взрива са поне 15.
По-късно Ройтерс поясни, че броят на загиналите е достигнал 27, ранените са поне 70.
Причината за взрива все още не е ясна. Свидетели твърдят, че експлозията е избухнала близо до централната автогара Ататюрк в близост до сгради на властта. Експлозията е обхванала и множество коли.
Очевидци също съобщават за издигащи се кълба дим, както и за пламтящи автомобили и за многобройни жертви.
Според вестник Хюриет експлозията е избухнала в 18.35 ч. в парк Гювен. На мястото на експлозията са пристигнали много линейки. Полицията е наложила евакуация на района, тъй като има опасност за втори взрив. В близост се намира министерството на образованието.
Експлозията идва само ден, след като властите в САЩ издадоха препоръка на своите граждани да не посещават Анкара, тъй като има опасност от атентати.
При атентат от 17 февруари в Анкара загинаха 28 души. Тогава при самоубийствен атентат автомобил се вряза в автобус с военни.
На 10 октомври миналата година десетки загинаха и бяха ранени при терористично нападение.
Актуализирано в 22.30 ч.


Русия сваля стандарта на горивото в кризата
Закопчаха петима мъже с дрога във Варна
РЗИ : Възрастните, децата и хронично болните са най-застрашени в жегата
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Радост за пенсионерите: НОИ изплаща актуализираните пенсии на 7 юли
Великобритания разширява военните способности с дронове, AI
Торстен Слок очаква ЕЦБ да вдигне лихвата през септември
България е плаха пред европейските институции, бизнесът не знае как работят
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 2
Руиз-Хернандес: Панамският канал е успешен бизнес модел, част 1
21 ключови факта за новото BMW X5
Швед направи 16-цилиндров двигател от четири мотора Volvo
Как се раждат безшумните гуми
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Новият робот на BMW се оказа стряскащо хуманоиден
Скъпоструваща грешка: Защо Вадим Ермолаев се чувстваше сигурен в Монако?
Пари, програми, помощи - какво ще решава Министерският съвет днес
Юли идва със захлаждане, дъжд и градушки
преди 10 години Не е хубаво да умират невинни ф.есове, все пак и те са били някога хора, макар и преди повече от 600 години. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Важно е какво ще напише в-к Заман .... а не Хюриет !! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Къс дакс хаха отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Агенти на Кремъл... отговор Сигнализирай за неуместен коментар