Общото събрание на облигационерите на Флорина България АД, състояло се на 7 октомври, е гласувало за преструктуриране на емисията, се казва в уведомление на Банка Пиреос България АД, довереник на облигационерите, публикувано чрез БФБ.
Облигациите на Флорина България АД са за 8 млн. евро и са издадени на 14 септември 2007. Срокът им е 7-годишен, а годишната лихва е 7,5%, платима на 4 части.
Флорина пропусна главничното плащане за март (160 хил. евро) и впоследствие то бе прибавено към последната дължима вноска по главницата на облигациите.
Досега е изплатена главница за 960 хил. евро, а изплащането на останалата част Общото събрание е решило да стане по схема, чрез която се разсрочва 800 хил. евро главница, дължима през следващите 12 месеца.
Общото събрание е гласувало за включването на две допълнителни изисквания към емитента.
Първото е Флорина да увеличи регистрирания си капитал с парични вноски в размер на левовата равностойност на минимум 3 млн. евро, като капиталът трябва да бъде вдигнат с 2,2 млн. евро до края на 2010 (но не по-късно от 45 дни от получаването на разрешение от КЗК) и с още 800 хил. лв. до края на 2011.
Второто условие е емитентът да поддържа следните финансови показатели, изчислени на базата на последния официален финансов отчет: Задължения / EBITDA < 10, EBITDA / Разходи за лихви > 1,5 и Задължения / Собствен капитал < 6, като задълженията включват общия размер на всички текущи и нетекущи задължения на дружеството.
Свързани компании:


Как изглежда географията на глобалното свръхбогатство?
Автоинструктори: Слабата подготовка причинява повече катастрофи
Проучване: Дори едно питие дневно може да повиши кръвното налягане
Българите свиват консумацията на хляб и тестени изделия, предпочитат плодове и зеленчуци
Марк Рюте залага на подчертани дипломатически ласкателства за запазване на американското участие в НАТО
Н. Богданов: AI позволява на фирмите да се фокусират върху бизнеса
AI влиза в ролята на туристически гид в Бургас
И демократите в САЩ залагат на популистки кандидати
Американската доминация на бойното поле е заплашена
Британското „поколение от спалнята“ е цъкаща бомба
Ето какво дели Никола Цолов от Formula 1
Германец остана без книжка заради пускането на климатик
С каква кола се придвижва Лео Меси на световното
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Изкуственият интелект предизвика нова криза в автомобилната индустрия
Маникюрът с пайети - най-сладката тенденция този сезон
5 упражнения за по-здрави кости
Жилищата в Гърция стават все по-недостъпни въпреки ръста на минималната заплата
Третият етап на Тур дьо Франс ще се проведе без зрители
Русия разработи необичайна защита за бронирани машини