Инвеститорите обърнаха гръб на Германия и не проявиха сериозен интерес към десетгодишните облигации, които финансовото министерство на страната продаде днес.
Като основна причина за това може да се посочи рекордно ниската доходност, която Берлин предложи на пазарите. Средната доходност, при която финансовото министерство пласира днешната емисия, е 1,98 на сто.
При предишни аукциони обаче предложената доходност бе 2,74 на сто, допълва Ройтерс.
Поради тази причина са били подадени поръчки на обща стойност 3,65 млрд. евро. Останалата част от емисията, която е била за общо 6 млрд. евро, е била записана от централната банка на страната.
„Това е доста лошо. Централната банка трябваше да задържи за себе си 39% от емисията. Немските правителствени облигации започват да губят интереса на инвеститорите, тъй като пазарите започват да вярват, че моментът за общи еврооблигации е близо“, коментира Ахилеас Гиоргиопулос, анализатор на Lloyds Bank в Лондон.


Българите са сред най-малкото пътуващи с влак в ЕС
Опасно време през уикенда, възможни са валежи до 50 литра на квадратен метър
Как ще протекат матурите: МОН с указания и информация за зрелостниците
Нови правила за пенсиите влизат в сила до края на годината
Пламен Абровски: Започва засилване на контрола и изсветляване на цялата верига на доставки на храни
Си обеща, че Китай ще отвори икономиката си още повече към света
Задържането на кораб край ОАЕ усложни усилията на САЩ за мир с Иран
Хуманоидните роботи ще дадат тласък на доминацията на Китай в износа
Siemens Energy: Търсенето на газови турбини за AI центрове е много силно
Coach стана хит сред Gen Z, а Shein и Temu отварят „кутията на Пандора“
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Най-голямата криза, пред която се е изправяла Евровизия - Израел
Матурата по БЕЛ е следващата седмица, над 53 хил. ученици ще се явят на нея
Какво ни разкрива езикът на тялото на Тръмп за отношението му към Си ВИДЕО
преди 14 години И ти ли надуваш тая ***, Колд?..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години за да можеш да живееш трябва да играеш по свирката им тва е отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години ами като ситуацията го принуждава какво да прави?наро4но изменят стандарта и налагат нови и нови стандарти само и само да плашташ кредити отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години як или не направи си извода сам тренирам тежка атлетика отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години А някой насила ли те кара да вземеш кредит? Ай нидьей. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Стон, 'ногу си як ! .... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години патилан моят любимец отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години "Вече и най-големите *** по света разбраха, че доларът е "едно нищо". САЩ навлизат във втора Велика депресия през 2012 г. Европа се приближава към колапса на валутния си съюз, който е неизбежен. Това са оценки на 12 водещи световни експерти, които могат да се обобщят по следния начин - решаването на дълговия проблем на Запада с трупане на повече дълг е безумие!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Робство:Никой банкер не иска да му се връщат парите, той иска само редовно да му се плаща лихвата. Заради това е натрупан огромният държавен дълг в света. Ако му се връща главницата, на банкера ще му се създава работа и грижи да търси следващото "агънце". Поради факта, че те владеят огромни финансови ресурси, това робство е програмирано и за децата ни и за внуците ни . отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Няма оправия......висока доходност лошо......ниска доходност, пак лошо.....:) отговор Сигнализирай за неуместен коментар