Търговската верига Пикадили смята да инвестира 20 млн. евро през 2011 г. в откриването на 30 нови обекта в страната, съобщават от компанията.
През изминалата седмица тя откри два нови супермаркета – единият се намира в Пърл Парк в София, а другият - в Мега Мол Русе.
Първият е разположен на площ от 800 кв. м и предлага над 16 хил. хранителни и нехранителни стоки.
Обектът ще работи на франчайз модела, като до края на годината се очаква да бъдат отворени още два франчайз магазина на веригата.
През март Пикадили отвори първия си франчайз магазин в Габрово. Впоследствие обаче собствеността се промени и в момента той се управлява от Пикадили, уточниха от компанията за Investor.bg.
От началото на 2010 г. веригата откри 7 нови обекта в страната, а до края на годината се очаква откриването на Пикадили Експрес в Сити Парк в София, както и стартирането на още два обекта Пикадили - на ул. "Елемаг" и на ул. "Козяк" в столицата.
Във Варна до края на годината ще отворят врати още два обекта на франчайз: Пикадили в квартал „Виница” и Пикадили Експрес на Шишкова градинка.
С новите обекти общият брой на отворените магазини през 2010 г. ще стане 12, а инвестицията в тях е 18 млн. лв.
Този месец компанията отвори първия си обект от своята нова верига магазини от типа “кеш енд кери“, в чието развитие тя смята да инвестира 100 млн. евро до 2013 г.


Виц на деня - 13 август
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Жълт код за силен вятър и вълнение е обявен за четвъртък за морското крайбрежие
Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
Джош Кушнер и Боб Айгър купуват Лос Анджелис Лейкърс за $12,5 милиарда
Тръмп се връща към икономически натиск върху "окопалия се" ирански режим
Отчетите на S&P 500 са толкова добри, че инвеститорите вече се притесняват
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
Владимир Путин за първи път посети Курилските острови
Задържаха наркодилър в столичния кв. "Гео Милев"
Екип на ЕК анализира миграционната ситуация в Сеута
ПСЖ спечели за втора поредна година Суперкупата на Европа
Иран: Ормузкият проток остава затворен, докато не се приемат условията ни