Международните инвеститори в недвижими имоти в наши дни предпочитат да влагат парите си на места, където могат да са спокойни, че няма да ги изгубят внезапно - в САЩ, Азия и Западна Европа. Това е заключението в доклад за нагласите на инвеститорите на компанията за недвижими имоти Colliers International, цитиран от онлайн изданието World Property Channel.
В документа е отбелязано, че инвеститорите продължават да преследват възможности на считаните за сигурни пазари, като Лондон, Париж, Франкфурт, Хамбург, Мюнхен и Ню Йорк.
"Лондон и Ню Йорк са единствените два пазара, определяни като ключови райони за инвестиции от инвеститори от други региони", посочват авторите на доклада. Според тях това ще е така и през 2013 г.
От глобална гледна точка инвеститорите демонстрират силно предпочитание към офис сектора. В САЩ и Латинска Америка най-високо се котират промишлените имоти, докато в Австралия, Канада и Нова Зеландия има нарастващ интерес към инвестициите в търговски центрове.
За целите на изследването са анкетирани около 500 експерти от сектора на имотите в САЩ, Канада, Латинска Америка, Азиатско-тихоокеанския регион, Европа и Близкия изток.
Една от най-явните тенденции през тази година е фактът, че инвеститорите стават все по-критични при избора на места за инвестициите си. Като цяло те първо търсят възможности на местния пазар, а когато се насочват в чужбина, имат много по-сериозни изисквания за отделните пазари и сектори.
Изследването показва също, че наличността и цената на дълговото финансиране ще продължат да са проблем в някои региони, особено в Европа, Близкия изток и Африка. Това създава възможности за нови кредитори, като застрахователните дружества, както и за мецанин финансиране.
Очаква се догодина обемът на инвестициите в сектора на имотите в световен мащаб да продължи да нараства бавно, но стабилно, като ще е все по-трудно да се намират възможности за ключови инвестиции. Най-голям шанс за достъп до средства от други региони ще имат инвеститорите от Азия, Европа, Близкия изток, Африка и Латинска Америка.


Голяма акция по кръводаряване организират във „Владиславово“
Мъж стреля с прашка по деца, друг заплаши малчуган с пистолет
Йотова посети завод край Баку, изграден с изцяло българска инвестиция
Радев назначи четирима нови заместник-министри
Пореден инцидент с камион на АМ "Хемус"
Goldman Sachs: Централните банки увеличават покупките на злато
Финансовите министри от Г-7 ще обсъдят световните развития след срещата Тръмп-Си
Бунтът срещу британския премиер съживи дебата за завръщане в ЕС
Лескюр смята, че европейската икономика е доста устойчива
САЩ и Иран остават далеч от споразумение
Ferrari се сбогува с чистия V8 с уникална суперкола
Mercedes-Benz е готов да произвежда военна техника
Сигурен залог – най-добрите хибридни системи от Япония
Honda тайно подготвя конкурент на Toyota Land Cruiser
Dacia Sandero II на старо - струва ли покупката на толкова евтина кола?
Почина майката на Десислава Иванчева
В Беларус се провеждат учения за бойна употреба на ядрено оръжие
Какви ще са промените в съдебната власт?
СДВР с жест към Дара: Публикуваха снимка с певицата