Полската компания Globe Trade Center ще финансира 95% от стойността на новия търговски обект, наречен “Галерия Варна”. Общата сума, която ще се инвестира в изграждането, е 89 млн. лв., по думите на Калоян Икономов, син на българския партньор в обекта – Тони Икономов.
Това е четвъртият проект за мол в града от началото на годината. Той ще бъде изграден в квартал “Младост”, където живеят над 100 000 души, на мястото на сегашните сгради, в които се помещава офисът на Fresh up cosmetics, собственост на Тони Икономов.
“Галерия Варна” ще бъде разположен върху площ от 33 дка. Българските партньори планират в мола да бъдат представени 130 щанда и магазина на известни търговски марки, вериги за хранене, забавление, фитнес и спа-център, кина и др.
Все още няма издадено разрешение за строеж, не е известна и строителната фирма-изпълнител на обекта, но по всяка вероятност това ще е “Планекс” или “Главболгарстрой”, съобщи Калоян Икономов.
Реалните срокове за завършване на “Галерия Варна” са до края на 2009 г. След това помещенията в него ще се отдават под наем, като очакваните приходите от тази дейност са в размер на 9,5 млн. евро на година. Това потвърди и Шимон Галон, представител на GTC, който напомни, че фирмата, чието седалище е във Варшава, е позната в 9 европейски страни.
Проектът за "Галерия Варна" е първият за GTC в България. В Румъния компанията вече има изградени няколко търговски центъра, а у нас планират изграждането на още два в други големи български градове.
65% от собствеността на обекта ще бъдат притежание на GTC България след завършването на проекта, останалите 35% ще останат собственост на Тони Икономов като притежател на земята.
Преди година GTC България съобщи, че е постигнала споразумение за придобиването на строителен терен с площ от 4 500 кв. м в София за 1,55 млн. евро.


Задействаха BG-ALERT в Бургаско, две реки преляха
Седмичен хороскоп 8 - 14 декември 2025
Паника заради еврото: Хората се страхуват от измами и скок на цените
Учениците в Германия скочиха срещу закона за военната служба
Варна отбеляза Никулден с молебен за здраве и рибен курбан (СНИМКИ)
Германия ускорява мерките срещу дронове - зачестяват инцидентите на летищата
Биткойн опциите показват, че трейдърите се подготвят за крипто зима
Факторингът е трамплин за малкия бизнес при въвеждането на еврото
SpaceX ще предложи акции на вътрешни лица при рекордна оценка
Империята на китайските пристанища, част 5
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Като робство е, нямаш права: Говорят дезертирали руски войници
Невероятен Никулден в Бургас: От ледено плуване до празнични сцени и рибен курбан
Мощни слънчеви изригвания следващите три дни
Локо София удари Ботев Пловдив в истинска драма с пет гола
Седем загинали и 11 ранени при катастрофа между автобус и камион в Турция