Evrotrust е победител в Elevator Lab България 2018 – регионалното предизвикателство в рамките на най-големия финтек акселератор в Централна и Източна Европа, създаден от Райфайзен Банк Интернешънъл.
Компанията спечели с проект за биометричо оторизиране на трети страни пред банката в конкуренция с иновативни идеи на още четири финалиста - Log Sentinel, Risk Labs, Scale Focus и My Cloud Quant, съобщиха от Райфайзенбанк (България).
Победителят получава парична награда в размер на 5 хил. евро, както и право за участие директно за полуфинала на глобалната програма, където ще се конкурира с финтек проекти от цял свят.
Ако се нареди сред отличените в Elevator Lab 2018, иновацията на Evrotrust може да стане достъпна за над 16,6 млн. клиенти на Групата Райфайзен.
„Тази година регистрирахме двойно по-голям интерес към българското предизвикателство на програмата – над 30 компании заявиха участие, а 16 от тях кандидатстваха със своите финтек иновативни идеи. Изборът на журито се спря на проекта, който има най-голям потенциал да достигне до финала на глобалното състезание и да бъде внедрен в работата на банките от Групата Райфайзен“, каза Даниел Алексиев, началник отдел Дигитално банкиране и иновации в Райфайзенбанк и ръководител на проекта Elevator Lab България 2018.
„Благодарни сме на екипа на Райфайзенбнак и експертите от журито за менторската подкрепа и насоки по време на програмата. Нашата стартъп идея може да бъде реализирана само с подкрепата на утвърдена компания като Райфайзен“ – заяви Константин Безуханов от Evrotrust.
Полуфиналната фаза на глобалната програма с участието на Evrotrust ще се проведе под формата на видео интервюта в началото на септември.
Заедно с победителя в регионалното състезание, който ще представи България на международната сцена, Райфайзенбанк (България) отличи и проекта на Log Sentinel за проект за надеждно съхраняване на системни логове в блокчейн.
Иновацията е впечатлила членовете на журито от ръководството на банката, които виждат потенциал за съвместно сътрудничество с компанията на местно ниво в България.


Варненец нахлу с автомобила си в пешеходната зона в центъра
Абровски: Видя се, че Дунав не е неизчерпаем източник на вода
Коцев: Говоря за това от началото на мандата си
Международен турнир по билярд „9-ball“ събира състезатели от Европа във Варна
Ето къде няма вода във Варна днес
Европа е по-силна в изкуствения интелект, отколкото се смята
Anthropic преговаря за придобиване на AI стартъп за $6 млрд.
Германия е засякла руска кампания за влияние преди изборите
ЕС затяга правилата за опаковките: Ще ходим ли със собствени съдове в магазина?
Бургас ще бъде домакин на "Евровизия 2027"
Почина eмблематичен шеф на Toyota
Пожар превърна паркинг на летище в ад
Футболист влиза в затвора, след като се похвали с над 300 км/ч на пътя
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Скандални разкрития: Малкото дете е бутнато от мост?
Прокуратурата влезе на оглед в „ЕМКО“ след взривовете в склада за боеприпаси
Как да потърсим медицинска помощ извън мястото, в което живеем?