Руската верига магазини за продажба на мобилни телефони, компютри и всякакви аксесоари за тях „Связной“ възнамерява през 2012 г. да проведе първично публично предлагане (ІРО), съобщава РИА Новости по информация от генералния директор на компанията Денис Людковский.
По думите му на борсата може да бъдат предложени до 40% от акциите на компанията, чиято пазарна оценка се определя на 1,8-2,6 млрд. долара.
Първоначално от „Связной“ бяха обявили за планове за провеждане на IPO още през март тази година, но тогава приблизителната оценка на компанията не се съобщаваше.
От руската медия припомнят, че в началото на годината за плановете си за излизане на фондовата борса обяви основният конкурент на „Связной“ - веригата „Евросет“, но през април компанията се отказа от провеждането на IPO. Преди евентуалното обявяване на ІРО „Евросет“ се оценяваше на 3,2-4,9 млрд. долара, но по-късно оценката й беше понижена до 2,7-3,3 млрд. долара.


Плодовете и зеленчуците с голям скок в цените през първото тримесечие
Дърво падна на улица "Георги С. Раковски" във Варна
Ремонтът на ферибота в Белослав приключи по-бързо
Стана ясно под кой номер излиза DARA на финала на "Евровизия"
Р. Драганов: Giro d’Italia показа България като модерна туристическа дестинация
Си приветства новите отношения със САЩ след срещите с Тръмп
Българските брандове ще победят бързата мода със своята култура и ценности
Д. Събев: Мерките срещу инфлацията ще доведат до повишение на цените
Росен Георгиев, Dev.bg: IT секторът е в плато, AI замени младшите кадри
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Иззеха 40 кг храни от незаконен магазин в сливенския кв. "Надежда"
И яйцата станаха лукс, за година са поскъпнали двойно
Арестуваха бившата на Еминем отново
Фалшиви банкноти на стойност 2600 евро иззеха в Луковит