Софийският завод за боклук и Северната скоростна тангента са в списъка на рисковите проекти с европейско финансиране. Този коментар направи депутатът от БСП Деница Златева в ефира на ТВ7. Златева е зам. -председател на комисията по европейските въпроси и контрол на европейските фондове, припомнят от пресцентъра на левицата.
Освен тези обекти в документацията ни в Европейската комисия (ЕК) са записани още няколко проекта с европейско финансиране, за които има опасения, че може да бъдат загубени до 300 млн. евро.
„Рискови проекти означава, че трябва да се положат допълнителни усилия от страна на българските институции, така че тези пари да не бъдат загубени“, обясни още Златева.
Що се отнася до завода за третиране на отпадъците на столицата имаше забавяне на процеса за избор на изпълнител, припомни още „червеният“ депутат. Тя очаква Комисията за защита на конкуренцията да се произнесе по казуса, но освен това е важно и Столичната община, и управляващият орган да обединят своите усилия, така че този проект да бъде реализиран, защото потърпевши са всички жители на София.
Златева направи коментар и по отношение на някои от приоритетните проекти на правителството за новия бюджетен период. Сред тях е оставащият лот на магистрала „Струма“ в Кресненското дефиле.
Тя подчерта, че е необходимо определянето на приоритети и посочи като слабост управлението на ОП „Околна среда“ - към момента са договорени 151% от средствата, но към 31 юли са разплатени само 28% от договорените пари по тази програма.


Бленджини: Не е възможно да играеш два мача за 18 часа
Откриха труп на жена в Елените
Въздушната линейка транспортира пострадал до София
Професор от УМБАЛ „Александровска“ обявява безсрочна гладна стачка
Волейболните национали с нова победа в Лигата на нациите
Войната с Иран върна търговията през пустините на Близкия изток
Неапол изпреварва Милано като икономически двигател на Италия
Япония с право се страхува от "черните кораби" на AI
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 2
Южна Италия повежда икономическия ръст, част 1
Ето едно уникално Ferrari, за което вероятно не сте чували
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Стоичков след среща с Марко Рубио: Впечатлен съм от него
3 противовъзпалителни рецепти за вечеря
Пациент с множество травми е транспортиран с въздушна линейка от Смолян към "Пирогов"
СЗО: Над 1300 души са загубили живота си заради горещините в Европа
Четиринадесет души загинаха, след като хеликоптер на петролната компания "Сауди Арамко", се разби
преди 12 години Настоящото правителство е рисков проект на Станишев! отговор Сигнализирай за неуместен коментар