С промени в Закон за хазарта се въвеждат нови изисквания за окрупняване на броя на игралните маси и машините в казината, съобщи министърът на финансите Симеон Дянков след приемането на измененията на днешното заседание на правителството, предаде БТА.
Идеята е игралните зали да излязат от кварталите и да отидат там, където само зрели хора могат да влизат, обясни мотива за промените министърът.
По данни на Комисията за хазарта в страната има около 4 500 игрални зали и казина. Между 20 и 25% от тях след приемането на закона ще трябва да променят дейността си.
Анализи на комисията от началото на 2010 г. показват, че между 300 и 700 млн. евро са средствата от залагания, които излизат от страната, не са регламентирани и не се облагат с данъци. Министър Дянков припомни, че през миналата година данъкът за хазарта е бил 15% и затова може да се очертае голяма сума на годишна база като данъчен приход от облагането на хазарта.
Минималният обем на приходите според Дянков е между 40 и 50 млн. евро. Очаква се данъците от тази дейност в максималния им обем да бъдат достигнати през 2013 г.
С новия закон ще се регулират и интернет залаганията, ще се регламентират залаганията чрез телефонни есемеси и чрез телевизионни предавания.
Проектозаконът е съгласуван с Европейската комисия, като останалите държави-членки са имали право на въпроси и мнения, отбеляза министърът.


ПБ: Оптималният срок за ВСС е юли, главен прокурор - през септември
Ограничения за стрелба над села възпрепятстват защитата от градушки
НС прие на първо четене и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Радев: Въпрос на време е българските продукти да изчезнат напълно от трапезата
„Черноморски туристически празник“ събира варненци на 30 и 31 май
Siemens: Има нарастваща инфлация и ще се задържи известно време
Г. Захариев: AI печалбите засенчват войната в Залива
Л. Динев: Китай вече не копира Запада, а го изпреварва технологично
Борса с човешко лице: Как пазарите в Румъния и Полша станаха най-големите в ЦИЕ
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Кокаин за 1,7 млн. евро е заловен на гръцкото пристанище в Пирея
МВР обясни защо не работи картата за катастрофите в страната
Проверяват Агенцията по вписванията по сигнал за изчезнали нотариални актове
МРРБ: В платформата roads.mrrb.bg заданията ще са без лични данни
Радев: Държавата няма да се меси на пазара, но без регулации се превръща в джунгла