Елеонора Николова ще бъде временно изпълняващ длъжността директор на Центъра за превенция и противодействие на корупцията и организираната престъпност към Министерския съвет, известен като БОРКОР.
Досега Николова беше заместник-директор в звеното. Тя поема поста от Румен Миланов, който беше освободен със заповед на премиера Бойко Борисов вчера.
Елеонора Николова беше депутат от СДС в 40-ото Народно събрание, но през март 2007 г. напусна редиците на синята парламентарна група и заедно с Димитър Абаджиев и Мария Капон основа гражданското сдружение Европейски демократичен път.
През 2002 година тя спечели частичните местни избори в Русе, а година по-късно извоюва убедителна победа на редовния местен вот.
Вчера стана ясно, че Румен Миланов е отстранен като шеф на БОРКОР заради незадоволителната по думите на Борисов работа на звеното за борба с корупцията.
По-рано в понеделник Миланов беше освободен и като секретар на Съвета по сигурността към Министерския съвет.
Мястото му там пък се поема от Георги Кръстев, който досега беше съветник на вицепремиера Цветан Цветанов и отговаряше главно за етническите въпроси.
Румен Миланов е вторият съветник на премиера, освободен от поста му за по-малко от седмица.
Още новини от България четете в Dnes.bg


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам