Лидерът на "Атака" Волен Сидеров и депутатите от групата на националистите се отказаха от депутатските си имунитети от парламентарната трибуна, като подадоха заявленията си директно на председателя на парламента Михаил Миков.
Имунитетът на Сидерол беше поискан от главния прокурор Сотир Цацаров след скандала на летище Варна.
“В България има само един единствен проблем, който затормозява развитието на България и междудържавните отношения. Напоследък научавам, че заради моя имунитет нещата в България не вървят. Чувам, че ЕС е пред разпадане, имало опасност да ни изключат, защото аз си поддържам имунитета. Възможно е да се създадат и между галактически проблеми. Извънземните бавели контакта с нас заради моя имунитет“, иронично коментира лидерът на „Атака“ от парламентарната трибуна.
“За да предотвратя Трета световна война, аз в този момент ще си дам отказа от имунитета пред вас лично и по този начин смятам, че ще бъдат преодолени всички проблеми”, каза още депутатът.
Малко след думите на Сидеров цялата парламентарна група на „Атака“ стана и предостави на председателя на НС писмен отказ от имунитетите си.
Сидеров призова прокуратурата да си свърши бързо работата. “Обръщам се към прокуратурата, да бъде все така светкавична и да се справи с престъпността в следващите няколко дни, аз вярвам в нея”, завърши Сидеров.
Междувременно от пресцентъра на Прокуратурата потвърдиха, че наказателното производство срещу лидера на "Атака" Волен Сидеров за хулиганство и лека телесна повреда на длъжностно лице е възобновено. "До главния прокурор Сотир Цацаров е постъпило писменото съгласие на народния представител Волен Сидеров за снемане на имунитета му. Съгласието е препратено по компетентност на Софийска градска прокуратура (СГП)", посочва се в съобщението.
Още политически новини от България четете в Dnes.bg
Вижте какво каза още Сидеров във видеото на Bulgaria On Air!
* Актуализирано към 16.40 ч. със съобщение от Прокуратурата


Авария остави район на Варна без вода днес в събота
Сашо Андреев и Ивелина Шенкова спечелиха „Златен пояс“ за най-добър спортист за 2025 г.
Над 12 000 именици във Варна празнуват на Никулден
Недоволството продължава: Очакват се нови блокади по границата с Гърция
Евакуацията невъзможна! Лошото време държи в капан екипажа на танкера, заседнал край Ахтопол
Новата стратегия за сигурност на Тръмп атакува съюзниците, а не враговете на САЩ
Край на кеша? Как дигитализацията ще промени плащанията в Европа
ChatGPT държи лидерството пред Google Gemini
Европа е изправена пред най-трудния момент в опитите си да избегне разрив със САЩ
Украйна и САЩ с „рамково споразумение“, но преговорите продължават
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Земетресение разлюля Румъния тази сутрин
"Арапя" отново наводнен, много вода и по пътищата в района на Царево ВИДЕО
Наводнени булеварди в Пловдив, свлачище на пътя Асеновград-Смолян
Вижте резултатите от официалния кантар на SENSHI 29
Николай Денков за счупеното доверие: Този начин на управление трябва да бъде наказан
преди 11 години Депутатите от Атака се отказаха от имунитетите си, който, освен на Главния депутат, не е бил поискан... Каква солидарност, какво мъжество! Какъв героизъм даже.Сега очаквам да предложат максимум по два мандата депутатстване и отзоваване на депутат с електронна подписка от 10000 гласоподаватели. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Много важно! Ние как живеем без имунитети? Да му мисли този, който е нарушил закона. Друг е въпросът, че никой не вярва вече в безпристрастността и на този прокурор... отговор Сигнализирай за неуместен коментар